„Tulin kooli, istun maha, istun selle laua taha! REBASEEED!”

 


Kujunduse autor: Aaro Veiderpass 12.C

 

„Tulin kooli, istun maha, istun selle laua taha! REBASEEED!”

Kolmapäeval, 20. septembril toimus meie koolis rebaste ristimine. See tähendas paljut: Paavlil oli aasta edukaim nädal, jumalad pidid otsima üles oma kõige uhkemad hilbud ja rebased pidid hakkama oma jumala sõna kuulama. Ning nii see päev kätte jõudiski!

Sügisene hommikupoolik saadeti mööda piduliku kroonimise, Antero sooja kõne ja Ketteri turgutava võimlemise saatel. Seejärel liikusid rebased hanerivis tundidesse. Kuid see polnud  nii lihtne. Selleks tuli neil ületada kas “maa on laava” garderoob või mägine kapikoridor. 20. september ei lähe ajalukku vaid rebaste ristimise pärast. Kooli huvijuht Kristel Kubber ei pidanud tol päeval ukse peal noomima ÜHTKI 10. ja 11. klassi noort hilinemise pärast. Jätkame samas vaimus!

Peale esimest koolitundi oli näha enamikku tegelasi sööklas. Fantaasiarikkad jumalad olid oma rebased juba esimesel vahetunnil tööle pannud. Hommikupuder maitses tol hommikul kuidagi teistmoodi. Selle kinnituseks kõndis ristiga mees koos oma eesliga ringi ja korrutas kõigile: “Ära söö seda, see on saatanast!” Oli juba tunda, et tulemas on lärmakas, kuid põnev koolipäev.

Teisel vahetunnil kogunesid rebased aulasse. Neid ootas seal 80 tooli ja Mustamäe ajaloo suurim toolitants. Muumitrolli muusika saatel istutasid ennast energilised rebased nii kaua, kuni alles jäi vaid kaks. Kuid nagu kõik teavad, siis selles mängus peab selguma võitja. Põneva ringmängu võitjaks tuli seekord 10.c klassi rebane.

Kolmandal puhkeajal kogunesid kõik alluvad kooli ette. Seekordne ülesanne oli  moodustada kooli ümber kett ja seejärel kooli oma põsega paitada. Selle ülesandega said värsked gümnasistid väga hästi hakkama. Kooliakendest välja vaadates ei suutnud keegi sirget nägu hoida, eriti kui mööda kõndis Markus Pruudel oma rebasega, koerapael kaela ümber. Loodame, et kooli kallistamisega jõudis rebastele kohale, et see on nende pesa järgmised kolm aastat. Võtku see maja neid soojalt vastu!

Sellest järgmine vahetund oli “200 allkirja ja me lõpetame” söögitund. Esimesed 20 minutit said rebased rahulikult süüa, kes kätega, kes heegelnõeltega. Viimase neelatamise saatel luges Erki Ott noortele söögipalve, milles õpetas söögitädidega suhtlemist ja andis tulevikuks paar tähtsat sööklanippi. Peale söömist koguneti võimlasse, kus toimus suur teatevõistlus. Seal pandi proovile kõik eluks vajalikud oskused. Kui kõigil olid ülesanded selged, kõlas avapauk. Esimesed reinuvaderid vedasid oma ninaga kartulit piki võimla põrdandat. See osutus kohe võistluse raskemaks osaks. Edasi ootas neid ülesanded bottle filip´imisest kartulikoti jooksuni välja. Sellest pingelisest lahingust väljus võitjana 10.b klass.

Enne õhtust ristimiskava veetsid jumalad veel kaks vahetundi oma käealustega. Kui kell lõi 15.45, siis seati sammud jälle aulasse. Õhtu alustaja – rebaste hümn – peksis kõigil pulsi lakke ja sellele järgnenud rebaste laulud tõmbasid peaaegu kõik jumalad toolilt püsti. Iga-aastane Missi ja Mister Rebase valimised oli järjekorras kolmas mäng. Konkurss lõppes nii, et žüriiliikmed Puhveti Piret ja Sekretär Maris lasid rahval oodata mitu minutit, kuna otsus oli hingematvalt raske. Võitjaks valiti väga meeldejäävalt esinenud 10.b. Järgmisena pidid kõik rebaste klassid mõtlema oma paralleelklassidele lembeluuletuse. Armsad väljaütlemised ja vabandused jäid aulas veel kauaks  kajama, kuid selle vaigistasid paari klassi lõpurepliigid, mis rikkus nende lembeluuletused ära. Päev hakkas õhtusse vajuma ning käes oli aeg dance battle´iks! Poolfinaalides võistlesid omavahel 10.d ja 10.a ning peale neid 10.c ja 10.b. Väga rasked otsused esimeses ringis viisid finaali 10.c ja 10.a klassi. Seda finaali võib kutsuda tõepoolest finaaliks, sest mõlemad klassid andsid endast seal rahvaringis kõik!  Ainult kolme kisajaga enamuses võitis selle dance battle´i 10.a klass. Sellega battle´id ei lõppenud. Pärast väikest hingetõmmet astusid võistlustulle 10.a klass ja abituuriumi esindajad. Tuline vastasseis lõpetati südamliku viigiga. Ees ootas õhtu viimane, kuid kõige tähtsam ülesanne. Tühi lava ootas valguse alla meest ja sinna tuli meie enda kooli keeleteadlane Janek “Kivirähk” Vaab. Janeki pilvpehme hääle saatel kajas rebasevanne, mida korrutas tema järel terve 47. lend. Vandes korrutatud sõnad jäävad loodetavasti verinoortele 32. keskkooli õpilastele meelde mitmeks aastaks. Vande lõppedes sai iga klass endale tapeedirullist lehe, mida kõik rebased oma värvitud huultega musitama pidid. Oma nime alla sai ilus punane musimärk ja kõik 10ndikud saidki ristitud täieõiguslikuks gümnaasiumiõpilaseks. Saalist lahkusid rebased rõõmsalt, punane diplom käes ja šokolaad näpu vahel. Jumalad aga veel õnnelikumalt, kuna koolitasid endale väärilised asendajad!

Ilusa päeva õnnestumises tahan tänada kõiki jumalaid, korraldajaid, pildistajaid, filmijaid, õpetajaid ja päeva kangelasi – rebaseid! Te olete gümnaasiumiks valmis!

Peakorraldajate nimel
jumal Johan Pastarus 12.C

Fotod 11.C:
Jürgen Vainola [LINK]
Anette Mozessov [LINK]
Robin Märk [LINK]

Filmijad 11.C: Anet Õunpuu, Anette Mozessov, Gordelia Miländer ja Liisa Aan. Montaaž: Anet Õunpuu.
Video: [LINK]

Rebaste laul [LINK]
Sõnad: Janek Vaab, Johan Pastarus, Gevin Niglas, Antero Noor
Muusika: Gevin Niglas, Antero Noor