Sügiseste valimisdebattide ja kohalike valimiste järelkaja

 

Tallinna 32. Keskkool pälvis Eesti Noorteühenduste Liidu projektilt “Noortelt valimisvalvurid” tunnustuse kui häid valimistavasid edendav ja toetav kool.

Valimisvalvuritena tegutsesid teiste aktiivsete noorte hulgas ka meie kooli 10. klassi õpilane Lennart Mathias Männik ning abiturient Markus Rosin.

Lennart võttis osa Raadio 2 saates “Agenda” olnud arutelust “Kas poliitikud kõnetavad neil valimistel ka piisavalt noori valijaid?”: [LINK]

Markus kutsus sügise hakul ERR hommikusaates “Terevisioon” 16- ja 17-aastaseid valimistel arvamust avaldama minema: [LINK]

28. septembril leidis kooli aulas kahetunnine valmisdebatt, kus Reformierakonna, Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatide, IRLi ja EKRE esindajad Olavi Otepalu, Taavi Aas, Leena Kivisild, Vesse Allik ja Ingrid Mühling avaldasid erakonna seisukohti nii keskkonnasõbraliku Tallinna kui ka kohaliku omavalitsuse rolli kohta hariduses. Samuti võeti sõna sotsiaalvaldkonna osas, nt Tallinna süstlavahetuspunktide teemal. Valimisdebati korraldasid abituriendid ajalooõpetajate Maarja Tinni, Triin Viironi ja Allar Tui juhendamisel. Fotojäädvustused galeriis: [LINK]

6. novembril toimus Õpetajate Majas “Noorte valimisvalvurite” projekti lõppkonverents, kus teemal “Langetatud valimisiga ning poliitiliselt neutraalne kool: kas käivad kokku?” debateerisid õiguskantsler Ülle Madise, Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, politoloog Anu Toots, noor valvur Marcus Ehasoo ning meie kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Maarja Tinn.

Kohapealsest arutelust said ERR otseülekande vahendusel osa kõik huvilised. Hea kokkuvõte paneeldiskussioonist leiab ka siit: [LINK]