Oma kooli päev tõi kõigi näole naeratuse

 

Jaanuari viimasel reedel, 26. jaanuaril toimus Tallinna 32. Keskkoolis traditsiooniline OMA KOOLI PÄEV. Kogu päev oli täidetud põnevate tegevustega, nagu hommikune avamine kooliesisel väljakul, pressikonverentsid kooli juhtkonnaga, raamatute kinkimine, spordivõistlused, vilistlastunnid, suur ühine kontsert, koolisõrmuste üleandmise rituaal ja direktori vastuvõtt kooli vilistlastele ning endistele ja praegustele töötajatele.

Päev algas direktor Maarja Merigani ja abituuriumi esindaja Katriin Rebeca Seliranna tervitustega. Peale seda lauldi üheskoos koolilaulu, mille saatel abituriendid Emmely Uustal (12.a), Andres Reitsnik (12. b) ja Talvi Raamat (12. c) heiskasid Eesti, Tallinna ja kooli lipu. Ilutulestik andis päevale võimsa avapaugu.

Järgmisena toimusid juhtkonna ja õpilasesinduse pressikonverentsid 7.-9. ja 10.-12. klasside õpilastele. Õpilased said kuulata vastuseid varem esitatud küsimustele kui ka kohapeal tekkinud mõtetele. Põhiliselt vesteldi kooli söökla, kiipkaardi, puhkealade ja kodukorra teemadel; samuti andis õpilasesinduse president Alice Gorobets (11.a) ülevaate õpilasesinduse senisest tööst.

Päev jätkus raamatute kinkimisega raamatukogus. Kokku esitleti oma kooli päeval 56 kinketeost, mis pärast nädalapikkust näitust ootavad raamatukogus kõiki lugema. Nüüdsest on raamatukogus kõiki rõõmustamas Pipile ja Lottele kaaslaseks kingitud Sipsik. Siirad tänusõnad kõigile, kes raamatute ostmisel ja valimisel abiks olid. Võib rõõmsalt öelda, et raamatukogu on taas jõudsalt täienenud ja pakub nüüd veelgi rohkem lugemislusti!

OMA KOOLI PÄEVA KINGITUSED KLASSITI

1.a – Epp Petrone ja Kristi Kangilaski, „Võlusõnad”
1.b –  Olivia Saar, „Kippu ja Kõppu”
1.c –  Margus Karu, „Hobune Henry unenägu“
1.d – Margus Karu, „Hobune Henry unenägu“
2.a ja 4.a– Olimar Kallas, „Kogu Lugu“
2.b – Mika Keränen, „Fantoomrattur“
2.c ja 3.b – „Õpetlike lugude ja salmide kuldraamat“
3.a – Reeli Reinaus, „Vanalinna detektiivid. Mustpeade maalid“
3.c – Margit Saluste, „Rõõmuraamat“ ja „Kuidas tekkisid aastaajad“
Väikeklassid 3.d, 4.d ja 5.d – Heli Lukner ja Mare Müürsepp, „Füübits“
4.b – Mika Keränen, „Fantoomrattur“
4.c – Ellen Niit, „Onu Ööbik Öösorri tänavast”
5.a – Tiit Kändler, „Teadusaabits. Universum ühe minutiga ”
5.b –  Jaak Juske, „Sada põnevat lugu Eesti vabariigist“
5.c – Kiiri Saar, „Punamütsike kakssada aastat hiljem”
6.a – Kätlin Kaldmaa, „Halb tüdruk on jumala hea olla“
6.b –  Aleksei Turovski, „Minu loomad. Aleksei Turovskiga loomaaias”
6.c – Viiu-Marie Fürstenberg, „Mitte kaotada! Ühe tüdruku päevik“
7.a – Reeli Reinaus, „Maarius, maagia ja libahunt Liisi“  
7.b – Loone Ots, „Kuulsad ja naljakad eestlased“
7.c – Ilmar Tomusk, „Seiklused paralleelmaailmas“
8.a – Risto Järv, „Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist”
8.b – „Sind ma tahan armastada. Luuletusi Eestimaast 1818-2018“
9.a – Marilin Karu, „Teine elu““
9.b – Aavo Kokk, Andres Eilart, „Pintsliga tõmmatud Eesti “
10.a – Raigo Kollom, „Ratsanikud“
10.b – „Igaühele majandusest“
10.c – „Loodusfoto aastaraamat 2017“
10.d – Rait Avestik, „Üksküla“
11.a – Margus Karu, „Täna on täna ja forever on forever“
11.b –  Betti Alver, „Omajuur”
11.c – Margus Karu, „Täna on täna ja forever on forever“
11.d – Aleksander Solženitsõn, „Üks päev Ivan Denissovitši elus“
12.a – Lea Leppik, „Tartu tähetorn“
12.b – Eliis Grigor, „Teibitud suu“ ja lauamäng „Dobble“
12.c – Tiit Pruuli, „Minu maailm. Romantiku(te) heitlused”
12.d – Andrus Kivirähk, „Vargamäe vanad ja noored tembutavad jälle“, K. Piiper, „ Tõde või tegu“

Veel täname personaalsete kingituste tegijaid vilistlasi Jaanus Vaiksood ja Andet ning õpilasi Germo Toonikust (11.d),  Anete Ilvest (11.c), Maarja Tosinat (12.d), Pirte Laura Lemberit (12.d), Karolin Veeorgu (12.d), Mari-Ly Semiskari (12.d), Katarina Lasselit (12.d) ja Gertrud Kiisat (12.d).

Lisaks said klassid omavahel mõõtu võtta sportides, täpsemalt köieveos. Iga klass pani välja võistkonna, mis koosnes nii poistest kui tüdrukutest. Võimlasse jõudes olid kõik täis võistlushimu ja motivatsiooni. Iga vastasseis tõi endaga kaasa valjuhäälse kaasaelamise ja meeliülendavad emotsioonid. Oma võidutiitlit kaitses 12.b, kellel lõpuheitluses tuli rindu pista nii 11.a kui ka õpetajatega.

Kogu võistluse võidud jagunesid järgmiselt:

1. klassid 1.a
2. klassid 2.b
3. klassid 3.a
4. klassid 4.b
6.-7. klassid 7.c
8.-9. klassid 9.a

Gümnaasium
I koht 12.b
II koht 11.a
III koht õpetajate võistkond: Janno Lill, Aarne Silas, Eva Kalbus, Maarit Jõemägi, Margus Laanemäe, Birgit Elu, Kristel Kubber.

Päeva jooksul oli igal klassil ka tund kooli vilistlasega. Igas klassis käis vähemalt üks inspireeriv vilistlane, kes rääkis õpilastele oma kooliajast ja elust pärast kooli. Jagati  nippe ja õpetussõnu, pajatati vahvaid lugusid koolist ja veedeti üheskoos üks põnev õppetund.

Koolipäeva lõpus oli pidulik kogunemine aulas, kus meenutati edukalt möödunud poolaastat. Laval sai näha silmapaistvamaid esitusi playbox´ist ja etluskonkursist, ennenägematut duetti vabalavalt, filmitreilerit meenutamaks Indielinti ja veel palju teisigi lauljaid ja tantsijaid. Pidupäeva puhul pidasid kõne nii vilistlaskogu liige Ailar Väärtmaa kui ka kooli direktor Maarja Merigan. Üheskoos jagati mitmeid tunnustusi, alates kooli väärtuste kandjast kuni kooli vaimuhoidjateni.

Vilistlaskogu andis juba neljandat aastat järjest välja KOOLI VÄÄRTUSTE KANDJA tiitli õpilasele, kes kannab edukalt kooli nelja väärtust: avatust, loovust, hoolivust ja vastutust. Märkajaid oli palju ja vilistlaskogule esitati 12 kandidaati, kelle seast valiti välja KATRIIN REBECA SELIRAND (12.d). Tema esitasid õppealajuhataja Kerstin Vessik, teatriõpetaja Eva Kalbus ja 11.d õpilane Sander Etverk.

Kooli direktor tunnustas tööjuubilare, head kolleegi ja head töötajat ning juhtkonna valitud kooli vaimuhoidjat. Lisaks valis õpilasesindus ja aktiiv omapoolse kooli vaimuhoidja.

Viis aastat täitus meie koolis järgmistel õpetajatel: teatriõpetaja Eva Kalbus, ajalooõpetaja Maarja Tinn, eesti keele õpetajad Maret Varblas ja Anu Mõttus, sotsiaalpedagoog Svetlana Põdder ja huvijuht Kristel Kubber.

Järgmine on väljavõte direktori kõnest:

Merike Leitmäe – see töötaja on meie koolis praeguseks olnud 15 aastat. Tegemist on ka meie kooli vilistlasega, nii et kooliga seotus on tegelikult pikem. Sellel pildil, mille talle kingin, on raamatud ja lapsed. Nii on see ka selle inimese elus. Ta on raamatute hoidja ning raamatutega laste hoidja, soe ja hooliv haldjas.

Aime Kaarlep – see õpetaja on olnud meie koolis koos vahepealse ärakäimisega kokku juba 15 aastat. See õpetaja kannab endaga kaasas suurt ja võimast muusikamaailma, tutvustab seda õpilastele ning on ise alati valmis naeratades esinema. Täna kingime talle veel veidi noote,  et muusika tema elust kuhugi ei kaoks.

Reet Tomusk – see õpetaja on meie kooliga koos olnud 10 aastat. Kingin talle öökulli pildi, millega soovin väljendada selle õpetaja tasakaalukust ja tarkust, valmisolekut kooli arendustegevuses kaasa lööma. Ning targa öökullina oskab ta õpilasi haarata oma tiiva alla, hoida ja hoolida nii, et ka pärast kooli lõppu kipuvad nad ikka aeg-ajalt tagasi oma koolipessa.

Hea töötaja ja hea kolleeg 2018 – Margus Laanemäe – sellest, et Tallinna 32. Keskkoolis on võrratud õpetajad, räägivad paljud, sama palju on aga juttu ka sellest, et meil on suurepärased töötajad. Ja nii siis tunnustamegi alates 2003. aastast igal aastal üht meie maja inimest  hea töötaja tiitliga, et öelda talle “Aitäh!” töö eest, tänu millele kool ja koolimaja iga päev toimib. Tänavu pälvib hea töötaja tiitli inimene, kes on meie koolis praeguseks töötanud aasta ja 2 kuud. Nii lühikese ajaga pole keegi seda tiitlit varem välja teeninud. Järelikult tuli ta õigel ajal ja see siin on tema koht! Mida ka pole varem juhtunud, on see, et hea töötaja tiitli saaja pälvib ühtlasi ka hea kolleegi aunimetuse. Tänavu aga just nii juhtub. Hea kolleegi valimise traditsioon algatati selleks, et tunnustada neid imelisi inimesi, kes meie ümber iga päev töötavad, ja selle valiku teevad õpetajad ise. Tänavune hea kolleeg on õpetajate kirjelduste järgi  alati heas tujus, alati abivalmis, alati olemas ja alati viisakas. Ta on asendamatu ning tekib küsimus, kuidas me varem üldse temata hakkama saime. See asendamatu meeskonnamängija, kes pälvib täna nii hea töötaja kui ka hea kolleegi nimetuse, on IT-juht Margus Laanemäe.

Vaimuhoidja 2018 – Kristel Kubber – läheb meie kolleegile, kes on oma valdkonnas väga hea, ta on oma tegemistes väga loov, suhtlemises väga avatud, osates suurepäraselt kaasata lapsi, andes neile suunatud vabaduse tegutseda. Ta hoolib suhete hoidmisest vilistlastega. Ja mina juhina annan kerge südamega talle vastutada väga olulised üritused – nagu näiteks kooli juubelipidutuste korraldamine. Aitäh, Kristel!”

Väljavõte õpilasesinduse presidendi Alice Gorobetsi kõnest:
Vaimuhoidja 2018 – Meelis Raiend – Ta on siin koolis olnud vaid poolteist aastat, kuid selle ajaga on ta jõudnud täiesti ümber pöörata meie nägemuse kehalise kasvatuse tundidest ning ka spordist tervikuna. Ja seda ainult paremuse poole. Ta on pannud meid mõistma ja väärtustama liikumist täiesti uuel viisil. Kuid tema oskused ja anded ei piirdu ainult tema ametiga. See isik on nii minule kui ka paljudele teistele meie kooli õpilastele olnud lisaks oma elukutsele ka psühholoogi ja nõustaja eest. Ta on selle kooli sport. Ta on selle kooli vaim. Ta on selle kooli Spordivaim.”

Kontserdile järgnes teisel korrusel koolisõrmuste üleandmise rituaal 11. klassidele. Üheskoos läbisid 11. klassid keskaegses rütmis koos rüütlite, nunnade ja teiste huvitavate tegelastega rituaali ja andsid sõrmuste vande.

Suur aitäh kõikidele, kes kogu päevast osa võtsid, ja eriliselt suur tänu kõikidele eestvedajatele!

Objektiivi ajakirjanik Sandra Valk

Galerii [LINK].

11.C klassi Anna-Mirelle Lehtorg tegi kokkuvõtva video: [LINK]