Sügistuuled 16. Kalju Lepiku luulevõistlusel

 

6. oktoobril 2018. aastal tähistasid luulesõbrad Kalju Lepiku sünniaastapäeva Koerus Aruküla mõisas. Kalju Lepik sündis 7. oktoobril 1920 ning praeguseks on toimunud tema mälestuseks juba 16 luulevõistlust.

Tallinna 32. Keskkooli luulelembestel noortel on saanud traditsiooniks väljasõit sügiseselt värvirohkesse Koeru. Nii oli ka sel korral esindatud gümnasistidest koosnev meeskond koos teatriõpetaja Eva Kalbusega. Kohal oli osalejaid üle Eesti, kõige tihedam konkurents oli gümnaasiumi vanuseastmes, kus võistlejaid kokku saabus 22.

Sel korral oli žüriis külaline Leelo Tungal, kes jagas publikule oma mälestusi ja mõtteid eestlastest välismaal, eesti keelest, eestlusest ning esitas ka ühe Lepiku ja kaks enda luuletust. Juba mitmendat aastat on žüriis ka meie kooli vilistlane Jaanus Vaiksoo. Lisaks kahele mainitule tegid rasket hindajatööd veel eesti keele ja kirjandusõpetajad. Eraldi hinnati põhikooli ja gümnaasiumi õpilasi, samuti täiskasvanuid.
Meie koolist osales seekordsel konkursil 8 õpilast: Karl-Mathias Saarse, Katarina Sutter, Helis Ilumäe, Markus Lehtsalu, Birgit Tomson, Erde-Mari Lehtpuu. Võistlustulle astunud õpilasi juhendasid teatriõpetaja Eva Kalbus ja eesti keele õpetaja Maret Varblas. Meie omadele olid kohapeal kaasa elamas koolikaaslased Hanna-Ly Aavik ja Silver Tatrik.

Jaanus Vaiksoo märkis kokkuvõttes, et on tunda, et need noored on elanud iseseisvas riigis, sest nad on oma mõtte edastamisel julged ning vabad.

Osalisi võlus eriline atmosfäär, mis sündmusel oli ning mille tekkimisele aitasid kaasa väärikas mõisahoone ja värvirohke mõisapark.

Karl-Mathias Saarse sõnul venis sündmus küll esinejate rohkuse tõttu pikale, aga samas näitab see suurt huvi konkursi vastu. Erde-Mari Lehtpuu oli luulevõistlusel esmakordselt, seetõttu ei osanud ta ka midagi oodata ning on tagantjärele raulolev: “Sain toreda seltskonnaga nalja teha ja kuulata suurepäraseid luuletusi/laule. Vahva oli esimest korda ette lugeda omaloomingut ning tunnen, et tahan seda ka edaspidi teha.” Markus Lehtsalu arvas, et mõnus on kuulata head kunsti, sest see annab enesele indu juurde loomisel. Katarina Sutter tõi välja asjaolu,et väga palju oli armastusluulet – tüdruku sõnul on see teema luules juba üsna ära kantud. Kokkuvõttes kõik osalised tõdesid, et korraldus oli tasemel, nagu oleme juba kogenud aasta-aastalt.

Tulemused:

  • Karl-Mathias Saarse (10.d, juhendaja Maret Varblas) – IV koht, Koeru apteegi eriauhind ja koeru kooli auhind
  • Markus Lehtsalu (11.d, juhendaja Eva Kalbus) – publikulemmik ja rütmitundlikkuse eriauhind
  • Eva Kalbus – juhendaja eripreemia luuletajate järelkasvu koolitamise eest

Palju õnne tublidele luuletajatele ning nende juhendajatele!

Sündmusest fotosid ja videoid näeb siit: [LINK]
Markus Lehtsalu etteaste: [LINK]