11.d luulelavastusega festivalil

 

23.-24. novembril 2018 toimus Jõgeval Betti Alveri sünniaastapäeva puhul järjekordne luulefestival “Tähetund”. Tegu on traditsiooniga, millega hoitakse au sees Alveri mälestust. Sellel aastal tegid trupid oma luulelavastused Doris Kareva ja Jaan Kaplinski luule põhjal. Žürii hulgas oli ka luuletaja Kareva isiklikult.

Meie kooli 11.d klassi teatriõpilased valmistasid ette lavastuse “Rulett”. Üheks suuremaks inspiratsiooniallikaks oli Doris Kareva luulekogu “Elutants”. Trupp otsustas loo pealkirjaks panna “Rulett”, mis sümboliseerib mängu, aga seda võib-olla veidi hasartsemal kujul. Miks mitte anda oma elule kirglik mänguline värving. Kui juba elada, siis täielikult!

Sa ei tea, mis veel on nägemata jäänd;
mis üllatusi toob su ellu peatne käänd.

Katkend D. Kareva luulekogust “Elutants”

Trupiliige ELIISABEL JÕELA pälvis NÄITLEJAPREEMIA.

LAVASTAJA: Eva Kalbus
KOREOGRAAFID: Eliisabel Jõela, Mona Mia Lember, Lennart Mathias Männik
LAULU HELILOOJA: Markus Lehtsalu
KLAVERIPALA HELILOOJA: Eva Kalbus
MUUSIKALISED KUJUNDAJAD: Eva Kalbus, Eliisabel Jõela
KOSTÜÜMID: Elisabeth Laamann, Arina Milišnikova
KAVALEHE KUJUNDUS: Hanna-Ly Aavik
HELIPULDIS: Ralf Schneider

OSADES:
Oliver Rootsmann, Reemus Tõniste, Markus Lehtsalu, Elisabeth Laamann, Birgit Tomson, Robert Kuusk, Ronja Marie Tepp, Eliisabel Jõela, Erde-Mari Lehtpuu, Mona Mia Lember, Lennart Mathias Männik, Silver Tatrik, Arina Milišnikova, Hanna-Ly Aavik, Tristan Asavi, Sarah-Elisabeth Haidak, Carmen Laurend.

Lavastust saab detsembris näha ka meie kooli publik!

Fotod Lea Pihlak: [LINK]

Täpsem info: [LINK]