Külas sõpruskoolidel Peterburis

 

Aasta tagasi, 2018 märtsis külastasid meie kooli Peterburi 619. kooli noored ja juhtkond. Sel kevadel oli meil võimalus minna neile külla. Venemaale sõitsime koos Tallinna Nõmme Gümnaasiumiga, kes osales samuti eelmisel aastal sarnases projektis – neid külastas toona Peterburi Füüsika ja Matemaatika Lütseum nr 30.

Meie reis kestis kolm päeva ning kuigi aeg polnud pikk, jõudsime teha ja näha nii mõndagi.

Alustasime sõitu TTÜ hoone eest 11. märtsil kell 7.00 hommikul. Sõit Peterburgi on pikk, lausa 8 tundi. Selle pidasime kenasti kõik vastu ning jõudsime Venemaale, kus meid ootasid juba meie Peterburi sõbrad. Esimesel päeval oli meil ees veel pikk programm. Pärast kiiret peatust hotellis Moskva suundusime kõik koos Nõmme kooliga Peterburi 619. kooli, kus kohtusime üle väga pika aja noortega, kellega saime juba aasta tagasi väga lähedasteks. Väga tore oli jälle kõiki tuttavaid näha.

Veel enne reisile suundumist tuli meil ette valmistada kolm esitlust: üks esitlust meie kodulinnast, üks koolist ja loominguline etteaste. Nüüd oli aeg neid võõrustajaile näidata. Samuti esinesid Nõmme kooli noored ning ka Peterburi 619. kooli õpilased rääkisid meile ilusatest paikadest, mida Peterburis kindlasti külastama peaks. Lisaks saime kõik omavahel tuttavamaks lõbusate mängude kaudu. Esimese päeva ühise olemise lõpetasid pannkoogid ja tassike teed. Seejärel lahkusime oma vene sõprade seltsist, kuid eestlaste jaoks polnud päev veel läbi. Meil algas bussiekskursioon mööda Peterburi ilusaid tänavaid, kus saime ka ise ööune eel jalutada ja ühispilte teha.

Järgneval päeval startisime varakult ning suundusime Ermitaaži. Seal ootas meid giid, kellega veetsime mõne tunni väga ilusas ja huvitavas muuseumis, nähes nii hoone arhitektuuri, sisekujundust kui ka süvendatult Rembrandti loomingut. Edasi liikusime Peterburi Matemaatika ja Füüsika Lütseumisse, kus meid sealne koolipere lahkesti tervitas. Jagunesime gruppidesse ning õpilased tegid meile kooli ja nende õppekorraldust tutvustavat tuuri. Saime õpilastelt ja ka õpetajatelt küsida nende tundide, vahetundide, eksamite, huviringide ja muu kooliga seonduva kohta ning samaaegselt anda näiteid ka meie koolis toimuva kohta. Sellele järgnes põnev väitlusmäng, milles osalesid nii Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Nõmme Gümnaasiumi kui ka mõlema Peterburi kooli õpilased. Pärast mängu saime koolis proovida erinevatega täidistega pirukaid ning algas meie kauaoodatud vaba aeg. Igaüks kasutas aega omamoodi. Meie käisime näiteks metrooga sõitmas ning otsisime toredaid toidukohti, mida ka leidsime.

Kolmas ja viimane päev algas kiire kohvrite pakkimise ning hommikusöögiga hotellis, misjärel suundusime Menšikovi paleesse ekskursioonile. Pärast põnevat palees käiku viidi meid diskobaari mitmekäigulisele lõuansöögile ja juba siis saime taas kokku oma Peterburi sõpradega. Kohtumine toimus Peterburi Füüsika ja Matemaatika Lütseumis nr 30, kus kohal olid kõik neli kooli. Koolide direktorid pidasid väga ilusad ja emotsionaalsed kõned. Mineku eel lubasid kõik, et kohtutakse peagi taas. Me olime ka Tallinnast kaasa võtnud mõned suveniirid oma sõpradele, et ka neile jääks mõni tore mälestus meist ja Eestist. Hüvastijätt oli kõigi jaoks kurb, sest oleksime kindlasti tahtnud koos rohkem aega veeta, kuid õnneks lubasid peterburilased juba sel suvel meile oma kambaga külla tulla.

Viimase peatuse enne Eestisse jõudmist tegime veel ühes toredas kaubanduskeskuses Lenta, kus kõik said endale süüa ja nänni kaasa osta ning varsti olimegi juba tagasi kodus.

Kogu reis oli huvitav ja meeldejääv. Väga põnev oli tutvuda naabrite kultuuri ja koolisüsteemiga. Oleme väga tänulikud selle võimaluse eest.

Seekord Peterburis käisid ja kooli delegatsiooni kuulusid: Maarja Merigan, Kerstin Vessik, Kaie Belkov, Kristel Kubber, Johanna Mauer, Karl-Joosep Lepik, Alice Gorobets, Ketrin Kastehein, Anette Mozessov, Ralf Tõra, Jan Robert Janson, Markus Roover, Birgit Tomson, Eliisabel Jõela, Lennart Mathias Männik, Heinar Mitt, Mattias Nurga, Brigita Eva Varrak.

Johanna Mauer ja Alice Gorobets, 12.a

Galerii: [LINK]

Video: [LINK]