Kalender

Filtreeri sündmusi

Sündmuse tüüp

Kõik Õppetöö Huvitegevus Muu

Kuupäev
 
Möödunud sündmused
Kevad 2021(13)
29jaanuar
OMA KOOLI PÄEV JA KOOLI 50. JUUBELI AVAMINE

Oma kooli päeva tähistamine ja kooli 50. juubeli avamine. 

Täsem info siin

 

Sulge

12veebruar
Matemaatikaalane võistlus "Meie kool läbi aegade"

Matemaatika on mõne inimese jaoks väga raske, mõni oskab seda aga täiesti vabalt ja peab vaevu mõtlema, kuidas mingeid ülesandeid lahendada. Selleks, et ta enam ei oleks nii raske ja pakuks elus ka rõõmu, õpetatakse koolis kõigile usinasti matemaatikat. Selleks, et teada saada, kellel matemaatika lihtsam on ja kes kõige nutikamad on, korraldatakse pidevalt erinevaid konkursse, kõige nutikamate välja selgitamiseks. Mõnel osalevad vaid mõned lapsed, teistel aga pea kõik. Kooli aastapäeva puhul teeme ühe konkursi, kus kõik saavad osaleda, olenemata matemaatika perioodi hindest või ka armastusest matemaatika vastu. Terve klass osaleb, parimatele saab osaks muidugi tunnustus ja kindlasti ka auhind. Osalejateks on 4.-6. klasside õpilased. Viktoriin on individuaalne, see tähendab, et igaüks võistleb enda eest. Mis tähendab, et ka kogu au, hiilgus ja auhind kuuluvad sellele isikule. Viktoriin toimub 12.02.2021 matemaatika tunnis. Kui juhtub, et sel päeval matemaatika tundi ei ole, siis kas veidi varem või veidi hiljem. Kuna viktoriin on seotud 32. Keskkooliga, siis on ka ülesanded seotud selle kooliga. 

Matemaatikavõistluse eestvedaja on õpetaja Signe Veelmaa

Sulge

Hea vilistlane, õpilane ja õpetaja! 2021. aasta sügisel ilmub kooli juubeliraamat. Kui soovid, et sinu vahva lugu 32. keskkoolist elaks edasi raamatukaante vahel, pane see kirja.

Tallinna 32. Keskkool saab peagi 50-aastaseks ja sellega seoses ootame Sinu koolimälestusi. Mis seostub Sul 32. Keskkooliga? Mis kool see on, „keset Mustamäge, mille rahvas täis on imeväge?“

Kas mäletad, milline nägi välja toonane tavaline koolipäev ja millised olid pidupäevad? Milline oli viimane pahandus, mis Sa koolis korda saatsid? Kas Sul on meeles Sinu esimene kooliaegne armastus? Ootame Sinu meenutusi neist ja veel paljudest muudest kooliaegsetest seikadest. Pane need kirja vabas vormis ning saada aadressile juubeliraamat@32kk.edu.ee

 

Kirjuta meile oma ere meenutus või pikem lugu kooliajast. Lugusid ootame nii õpilastelt, õpetajatelt-töötajatelt kui vilistlastelt. Lugusid võidakse kasutada kooli juubelikontserdil ja väljaannetes.

 

Lugusid ootame 2. märtsiks ehk kooli esimese direktori Harri Kelderi sünniaastapäevaks.

Lisa kirjale oma nimi ja seos kooliga (klass, vilistlane, lapsevanem, õpetaja) ning oma kontaktid (e-post, telefon).

Samuti võid vastata erinevatele kooliaega puudutavatele küsimustele juubeliraamatu üleskutse veebivormi kaudu. Lisa kindlasti juurde oma nimi, lend ja õppesuund (kallak).

 

Juubeliraamatu töörühma eestvedaja on õpetaja Triin Viiron

Sulge

12märts
Algklasside omaloomingukonkurss "Meie kooli lood"

Selle aasta emakeelenädalal toimub algklassides omaloomingukonkurss „Meie kooli lood“, mis on pühendatud meie kooli 50. sünnipäevale. Eesmärgiks on suurendada õpilaste huvi kirjutamise vastu, arendada kirjalikku kõnet ning talletada lugusid oma koolist. 

Kõik lapsed kirjutavad ühe jutu, lühijutu, näidendi, valmi, muinasjutu, luuletuse või mõnes muus žanris loo A4 joonelisele paberile ning oma loo ilmestamiseks palume lisaks joonistada juurde pildi teisele A4 suurusele valgele paberile. Lugu peab olema seotud meie kooliga (tegelased ja sündmused seotud Tallinna 32.Keskkooliga). 

 

Kirjutada võib vabalt valitud teemal. Toome välja mõned näited, millest võib loo kirjutada.

- Meenutuslood: „ Esimene koolipäev“, „ Minu sõbrad“, „ Minu koolilugu“, „ Talvine suusamatk klassiga“, „ Ekskursioon loomaaeda“, „Minu tore klass“ jne

- Rõõmulood: „ Minu kallis kool“, „Rõõmuga kooli“, „Minu hea kool“, „Minu hea õpetaja“ jne

- Arutelulood: „ Viiskümmned sõna oma koolile“, „Meie kool viiekümne aasta pärast“, „Mis minu kooli juures mulle meeldib“, „ Mida kinkida koolile?“ jne

- Muinas- või imelood: „Tallinna 32. Keskkooli saladus“, „ Salapärane öö Tallinna 32. Keskkoolis“, „ Kolm soovi“, „ Seitse sõpra meie koolis“, „ Kurjam ja Nurjam Tallinna 32. Keskkoolis“ jne

- Luuletused, näidendid ja valmid vmv žanris kirjutatud lood on samuti väga oodatud.

 

Mõned näpunäited loo kirjutamiseks. Hea loo kirjutamise soovitused:

1. Tee kindlaks, millest on soov ja huvi kirjutada. Teema valik on oluline, sest siis on ka teistel seda põnev lugeda.

2. Kes on loo tegelased? Iseloom, välimus, ning roll sinu loos.

3. Täpsusta loo koht ja aeg. Kirjuta lugu ühes ajas ( minevikus, tulevikus või olevikus).

4. Kogu mõtteid ja tee mõttekaart, millele kirjuta kõik oma mõtted.

5. Nüüd reasta oma mõtted loogilises järjekorras üheks tervikuks.

6. Lugu koosneb kolmest põhiosast – sissejuhatus, sisu, lõppsõna. Sissejuhatus juhatab loo sisse, annab lühikese ülevaate, kus hakkab tegevus toimuma. Loo sisu on peamine tekst, kus toimuvad erinevad tegevused. Lõppsõna võtab kogu loo kokku. Kõik loo osad kirjutatakse taandridadega (sellega võiksid arvestada 3.- 4. klasside lapsed).

7. Nüüd on aeg kirjutada mustand (paber, millel saad teha veel parandusi).

8. Loe lugu mitu korda läbi.

9. Kirjuta lugu ilusa käekirjaga puhtale joonelisele paberile.

 

Valmis töö vii hiljemalt 12. märtsiks klassijuhataja kätte. Klassis valitakse välja üks võidulugu. Võitja saab 17. märtsil aukirja ja kingituse. Võidutööd paneme üles esimese korruse stendile. Iga klassi kolm parimat tööd saab klassijuhataja 26. märtsil saata konkureerima kooli kirjutamisvõistlusele. 

 

Igast klassi parimad tööd paneme kokku algklasside kogumikku – algklasside omaloomingukonkurss „ Meie kooli lood“. Kogumiku lugudega saab tutvuda ja neid lugeda kooli raamatukogus.

Kutsume kõiki kirjutama lugusid oma armsale koolile! Lennukaid mõtteid!

 

Algklasside emakeelnädala ja omaloomingukonkursi eestvedajad on õpetajad Kaire Lõhek ja Marika Peterson.

Sulge

Pikaajalise traditsioonina on koolis eesti keele ja kultuuri ainekomisjoni eestvedamisel toimunud mälumäng Kultuuritaip. Kultuuritaibul osalevad 8.-12. klasside kolmeliikmelised meeskonnad. Õpilastele pakub igal aastal konkurentsi ka õpetajate esindus.

Kokku saadakse koolis või virtuaalselt kord kuus kindlal vahetunnil, et mõõtu võtta kultuurialastes teadmistes ja välja selgitada, kes pääsevad maikuus toimuvasse finaali. Ülevaade turniiritabelist ning iga vooru küsimustest ja õigetest jõuab vahetult kooli kodulehele ja listidesse. Õppeaasta lõpus selguvad aasta kõige kultuuritaibukamad, keda ootavad ka temaatilised auhinnad.

Kultuuritaibu idee sündis 2009. aastal emakeeleõpetajal ja gümnaasiumi õppealajuhatajal Kerstin Vessikul, kellelt pärineb ka Kultuuritaibu moto "Tark tormab Kultuuritaibule!". Kooli juubeliaastal on käsil Kultuuritaibu 12. hooaeg, kus igas voorus tuleb tänavustel võistlejatel vastus anda ka ühele-kahele meie kooliga seotud küsimusele.

2021. aastal Kultuuritaibus esitatud nn juubeliaasta küsimused-vastused:
Kultuuriloolane ja pedagoogikateadlane Loone Ots räägib oma mälestusteraamatus "Mustamäe valss" (2012) noorte elust 1970ndate aastate Mustamäel. Muuhulgas kirjeldab Ots ka seda, kuidas ta oma ema käest füüsiliselt karistada sai. Tema ema Rita Kaust on olnud modelliks skulptuurile "Tütarlaps kausiga" (1964), mille autor on skulptor Juta Eskel (1927-2017). Nii Loone Ots kui ka Juta Eskel on seotud meie kooliga. Kuidas? Nimetage vähemalt üks seos.
Vastus: Meie kooli hoovis on Juta Eskeli skulptuur “Silm”. Loone Ots on meie koolis lapsevanema rollis. Loone Ots tõi sel sügisel (2020) meie teatriõpilastega lavale näitetüki “Üle seitsme mere”. Eesti keele õpetaja Anu Mõttus ja Loone Ots on klassiõed.
Millise meie kooli vilistlase teosest on pärit see katkend: "Siis vaatas isa tühje moosipurke. Ja siis vaatas ta uhiuut hõbedast videomakki, mille alumisest vasakust nurgast voolas välja peenike punane nire ja mille tagant tõusis nüüd juba paksu sinist suitsu. Siis läks isa korraks näost valgeks, siis roheliseks ja kohe punaseks, Vollile tundus, et isa on nagu valgusfoor. Ainuke asi, mida isa pärast pikali kukkumist veel öelda suutis, oli üks sõna..."?
Vastus: Ilmar Tomuski lasteraamatust "Tere, Volli!".
Mille poolest on eriline igal aastal jaanuarikuu viimane reede?
Vastus: Siis tähistame koolis alati oma kooli päeva.

Sulge

22.-26. märtsil on kooli juubeli temaatiline teatrinädal. 

Sulge

26märts
Kirjutamisvõistlus 2021 “Minu 32. keskkool”

Kõik on kutsutud osalema kooli kirjutamisvõistlusele!

 

Seitsmendat aastat toimuva võistluse teema: “Minu 32. keskkool”. Kirjuta kooliga seotud juhtumist, sündmusest, mälestusest. Millestki, mis on jäänud meelde
Žanr vali ise (nt luuletus, proosapala, näidend, mõistujutt, muinasjutt, anekdoot, valm jne)

 

Töö esitamise tähtaeg 26. märts 2021. 
Võitjad tehakse teatavaks 26. aprillil!

Eesmärgid: suurendada huvi kirjutamise vastu; talletada mäletamistväärivaid lugusid koolist; tähistada kooli 50. sünnipäeva. 

Tingimused: 

 

1. töö esita oma kirjandusõpetajale, kes laeb selle 26. märtsiks kirjutamisvõistluse Drive`i keskkonda. 

2. Tööle pane varjunimi.

 

Kirjutamisvõistluse eestvedaja on õpetaja Eva Kalbus.

Sulge

Pühime ratastelt tolmu ning naudime kevadet, sest Tour d‘Aktiiv tuleb taas!

 

Ilmad lubavad aina suviseimaid päevi, seega on õige aeg võtta ette üks rattamatk.

 

14. mail saame sõita kõik koos, kuid samas siiski eraldi! Piirangutest tulenevalt saad sel aastal taas valida raja, tempo, aja ja seltskonna ise!

 

Sel aastal kutsume teid sõitma 50 km!

Sulge

19mai
KOOLI 50. JUUBELI SALONGIÕHTUD: ÕPETAJA HEIKKI SILVET

19. mail algusega kell 14.30 toimub koolis salongiõhtu, mis on  pühendatud Tallinna 32. Keskkooli endisele õpetajale Heikki Silvetile.

19. märtsil 2021 oleks Heikki Silvet saanud 79-aastaseks ja just temale ja tema tegemistele ongi see salongiõhtu pühendatud.

Vestlusringis on Heikki Silveti kolleegid inglise keele õpetajad Reet Tomusk ja Thea Bernstein, meie kooli endine eripedagoog ja õppealajuhataja Triin Kivirähk ning Heikki Silveti õpilane ja kooli vilistlane Carine Jessica Kostla.

Vestlusõhtut juhib kooli direktor Maarja Merigan.

Õhtu kestab umbes tunnikese ning koolipere saab sellest osa kooli Youtube’i kanali kaudu, kuhu teeme reaalajas ülekande sellelt lingilt.

 

SALONGIÕHTUD on üks juubeliaasta projektidest, mille eestvedajad on ajalooõpetajad Triin Viiron ja Allar Tui, kes kasutavad neid õhtuid ka juubeliraamatu kirjutamiseks
Salongiõhtu sünnile on kaasa aidanud inglise keele ainekomisjon, huvijuht Kristel Kubber, direktor Maarja Merigan ja Aktiiv.

Sulge

09juuni
Algklasside matk "Kool kingib kaardi ja kompassi"

9. juunil matkab kogu algklassipere. Matk algab kell 9.00. Matk, mis on pühendatud meie kooli juubelile, kannab nime "Kool kingib kaardi ja kompassi". Nimi on tuletatud Tallinna 32. Keskkooli motost. 
Algklassid matkavad kokku 50 km. Iga klass eraldi matkab 3,57 km kaugusele. Klassid alustavad kooli aia äärest ja liiguvad eri suundadesse. Kaardile tekivad lõpuks kiired, päikese kujutis. Lõpp-punktis tehakse ühine foto, millelt võib näha, kus klassil täitus 3,57 km.

Sulge


25august
Koolitöötajate matk Soomaal

Koolitöötajate matk Soomaal koos matkajuht Martin Suurojaga.

Sulge

26august
Alustavate 1. klasside lastevanemate koosolek

Alustavate 1. klasside lastevanemate koosolek.

Sulge
Sügis 2021(3)

Klasside ja koolitöötajate pildistamised.

Sulge

12oktoober
Kooli tugisüsteeme tutvustav veebikoosolek

1. klassi lastevanematele kooli tugisüsteeme tutvustav veebikoosolek.

Sulge

18november
Õppenõukogu koosolek

Õppenõukogu koosolek.

Sulge
Talv 2022(1)
04jaanuar
Õppenõukogu koosolek

Õppenõukogu koosolek.

Sulge
Suvi 2022(3)
06juuni
Õppenõukogu koosolek

Õppenõukogu koosolek.

Sulge

20juuni
Õppenõukogu koosolek

Õppenõukogu koosolek.

Sulge

Pidulikud lõpuaktused koolihoovis: 9. klassidel, 12. klassidel.

Sulge
Suvi 2022
täna, 13.august

Õppenõukogu koosolek.

Sulge