Koolielu

Spordivaim

Meie Soprdivaimu leiad Facebookist ja Instagramist

Spordivaim on liikumine, mis on vaid kahe õppeaastaga ümber korraldanud kooli spordielu ja muuhulgas organiseerib lastele laagreid ning treeninguid. Kahe aastaga on korraldatud üle mitmekümne spordiprojekti, muuhulgas koguni 9 laagrit, kus näiteks tänavu tegi kaasa koguni 125 noort sh 1. klasside lapsed.

Spordivaimu trennid on mängulised ja lõbusad! Prioriteediks on spordisõbra mitmekülgne areng ja see, et laps naudiks liikumist. Lapsele tutvustatakse erinevaid liikumisviise ja spordialasid. Läbi protsessi õpib laps paremini tundma iseennast ja kaaslasi. Lõpuks valib laps ilma välise survestuseta endale sobiva spordiala. Juhendajate ülesandeks on last tema valikutel toetada ja suunata.

Spordivaim / Spordijuht Meelis Raiend

Kirjuta meile:
meelis.raiend@32kk.edu.ee

Meie Soprdivaimu leiad Facebookist ja Instagramist

Spordivaim / Spordijuht Meelis Raiend

Kirjuta meile:
meelis.raiend@32kk.edu.ee

32.KK spordiareen e. Tallinna 32. Keskkooli spordipark

Tallinna 32. Keskkool on liikumist edendav kool

Viimase nelja aastaga on Tallinna 32. Keskkooli spordielus toimunud mitmed olulised muudatused. Näiteks on kehalise kasvatuse ainekomisjonis vahetunud õpetajad nii gümnaasiumi kui ka põhikooli tasandil. Ühtlasi on ametisse asunud uus ainekomisjoni- ja spordijuht. Huviliste õpilastega koos on loodud kooli spordiaktiiv 32.KK Spordivaim.

Uuenenud meeskond panustab aktiivselt kooli spordielu arendamisse ja seisab selle eest, et lastel ning noortel oleks liikumiseks kõik vajalik tagatud. Nii on nelja õppeaasta jooksul suures mahus täiendatud kooli spordiinventari. Vaid paari aastaga on kooli territooriumile kerkinud atraktiivne spordiareen, mis on Eesti koolide seas üks mitmekülgsemaid. Arendamisele soovitakse jätku anda!

32.KK Spordiareeni suurimad rajatised

Tallinna 32. Keskkoolis unistatakse ja tegutsetakse suurelt. Lisaks uutele jalgpalliväravatele, korvpallikonstruktsioonidele, liikumispoomidele, uhiuuele uisu- ja suusabaasile ning paljule muule on napi ajaga kooli juurde loodud järgmised rajatised:

Välironimissein

Spordiareenile paigaldatud ronimissein on 3,5 meetrit kõrge ja 13 meetrit pikk. Tegemist on madalronimisseinaga ja sellel turnimine ei vaja eraldi julgestust. Üks osa seinast on vertikaalne, teine osa viie- ja kolmas 15-kraadise nurga all. Kuna sein on mõlemalt poolt kasutatav, saavad seal ronimist harjutada ka need, kelle oskused pole veel kuigi head.

Kiikingu kiik

Kiikingu kiik sai soetatud mõjuva põhjusega. Lisaks sellele, et tegemist on vahendiga, mis aitab huvilistel hirmusid ületada, õpib meie koolis kiikingu naiste maailmarekordi omanik Helga Ehrenbusch (12.d). Helga, kes on kiikunud üle võlli kiigega, mille aiste pikkus on rohkem kui 6 meetrit (6.03m), on õpetajatel kiige tutvustamisega ihu ja hingega sporditundides abiks.

Pallisein

Indrek Haasi aka Von Bombi poolt disainitud 5m lai ja 3,5 m kõrge pallisein, mille vastu võimalik jalgpallisõpradel täpsus- ja osavuslööke harjutada. Palliseina kujunduse loomisele aitasid kaasa gümnaasiumi noored, kelle eestvedamisel toimuvad kooli spordiareenil põnevad spordisündmused. Vt 32.KK Spordivaimu tegemiste kohta lingilt www.instagram.com/32kkspordivaim

Madalseikluspark

Algklasside lastele ja põhikooli noortele rajatud 20 elemendiga madalseikluspark on Eesti koolide seas üks suurimaid. Lisaks erinevatele takistustele ja põnevatele harjutustele on rada võimalik läbida ka kahel zip-line’il sõites.

Foto: OÜ Seiklusring (pilt illustreeriv)

Jõulinnak

Gümnaasiumiõpilase Jürgen Vainola uurimistöö tulemusena valmis koolile uus jõulinnak. Rahaliselt panustasid kool, Mustamäe LOV ja Hooandja läbi õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased.

Köiskiik

Õuealale on algklasside lapsed endale õuevahetundideks saanud köiskiire lõbusaks kiikumiseks.

Foto: Tommi Play OÜ (pilt on illustreeriv)