Matemaatika on mõne inimese jaoks väga raske, mõni oskab seda aga täiesti vabalt ja peab vaevu mõtlema, kuidas mingeid ülesandeid lahendada. Selleks, et ta enam ei oleks nii raske ja pakuks elus ka rõõmu, õpetatakse koolis kõigile usinasti matemaatikat. Selleks, et teada saada, kellel matemaatika lihtsam on ja kes kõige nutikamad on, korraldatakse pidevalt erinevaid konkursse, kõige nutikamate välja selgitamiseks. Mõnel osalevad vaid mõned lapsed, teistel aga pea kõik. Kooli aastapäeva puhul teeme ühe konkursi, kus kõik saavad osaleda, olenemata matemaatika perioodi hindest või ka armastusest matemaatika vastu. Terve klass osaleb, parimatele saab osaks muidugi tunnustus ja kindlasti ka auhind. Osalejateks on 4.-6. klasside õpilased. Viktoriin on individuaalne, see tähendab, et igaüks võistleb enda eest. Mis tähendab, et ka kogu au, hiilgus ja auhind kuuluvad sellele isikule. Viktoriin toimub 12.02.2021 matemaatika tunnis. Kui juhtub, et sel päeval matemaatika tundi ei ole, siis kas veidi varem või veidi hiljem. Kuna viktoriin on seotud 32. Keskkooliga, siis on ka ülesanded seotud selle kooliga.
Matemaatikavõistluse eestvedaja on õpetaja Signe Veelmaa
SulgeHea vilistlane, õpilane ja õpetaja! 2021. aasta sügisel ilmub kooli juubeliraamat. Kui soovid, et sinu vahva lugu 32. keskkoolist elaks edasi raamatukaante vahel, pane see kirja.
Tallinna 32. Keskkool saab peagi 50-aastaseks ja sellega seoses ootame Sinu koolimälestusi. Mis seostub Sul 32. Keskkooliga? Mis kool see on, „keset Mustamäge, mille rahvas täis on imeväge?“
Kas mäletad, milline nägi välja toonane tavaline koolipäev ja millised olid pidupäevad? Milline oli viimane pahandus, mis Sa koolis korda saatsid? Kas Sul on meeles Sinu esimene kooliaegne armastus? Ootame Sinu meenutusi neist ja veel paljudest muudest kooliaegsetest seikadest. Pane need kirja vabas vormis ning saada aadressile juubeliraamat@32kk.edu.ee
Kirjuta meile oma ere meenutus või pikem lugu kooliajast. Lugusid ootame nii õpilastelt, õpetajatelt-töötajatelt kui vilistlastelt. Lugusid võidakse kasutada kooli juubelikontserdil ja väljaannetes.
Lugusid ootame 2. märtsiks ehk kooli esimese direktori Harri Kelderi sünniaastapäevaks.
Lisa kirjale oma nimi ja seos kooliga (klass, vilistlane, lapsevanem, õpetaja) ning oma kontaktid (e-post, telefon).
Samuti võid vastata erinevatele kooliaega puudutavatele küsimustele juubeliraamatu üleskutse veebivormi kaudu. Lisa kindlasti juurde oma nimi, lend ja õppesuund (kallak).
Juubeliraamatu töörühma eestvedaja on õpetaja Triin Viiron
SulgeSelle aasta emakeelenädalal toimub algklassides omaloomingukonkurss „Meie kooli lood“, mis on pühendatud meie kooli 50. sünnipäevale. Eesmärgiks on suurendada õpilaste huvi kirjutamise vastu, arendada kirjalikku kõnet ning talletada lugusid oma koolist.
Kõik lapsed kirjutavad ühe jutu, lühijutu, näidendi, valmi, muinasjutu, luuletuse või mõnes muus žanris loo A4 joonelisele paberile ning oma loo ilmestamiseks palume lisaks joonistada juurde pildi teisele A4 suurusele valgele paberile. Lugu peab olema seotud meie kooliga (tegelased ja sündmused seotud Tallinna 32.Keskkooliga).
Kirjutada võib vabalt valitud teemal. Toome välja mõned näited, millest võib loo kirjutada.
- Meenutuslood: „ Esimene koolipäev“, „ Minu sõbrad“, „ Minu koolilugu“, „ Talvine suusamatk klassiga“, „ Ekskursioon loomaaeda“, „Minu tore klass“ jne
- Rõõmulood: „ Minu kallis kool“, „Rõõmuga kooli“, „Minu hea kool“, „Minu hea õpetaja“ jne
- Arutelulood: „ Viiskümmned sõna oma koolile“, „Meie kool viiekümne aasta pärast“, „Mis minu kooli juures mulle meeldib“, „ Mida kinkida koolile?“ jne
- Muinas- või imelood: „Tallinna 32. Keskkooli saladus“, „ Salapärane öö Tallinna 32. Keskkoolis“, „ Kolm soovi“, „ Seitse sõpra meie koolis“, „ Kurjam ja Nurjam Tallinna 32. Keskkoolis“ jne
- Luuletused, näidendid ja valmid vmv žanris kirjutatud lood on samuti väga oodatud.
Mõned näpunäited loo kirjutamiseks. Hea loo kirjutamise soovitused:
1. Tee kindlaks, millest on soov ja huvi kirjutada. Teema valik on oluline, sest siis on ka teistel seda põnev lugeda.
2. Kes on loo tegelased? Iseloom, välimus, ning roll sinu loos.
3. Täpsusta loo koht ja aeg. Kirjuta lugu ühes ajas ( minevikus, tulevikus või olevikus).
4. Kogu mõtteid ja tee mõttekaart, millele kirjuta kõik oma mõtted.
5. Nüüd reasta oma mõtted loogilises järjekorras üheks tervikuks.
6. Lugu koosneb kolmest põhiosast – sissejuhatus, sisu, lõppsõna. Sissejuhatus juhatab loo sisse, annab lühikese ülevaate, kus hakkab tegevus toimuma. Loo sisu on peamine tekst, kus toimuvad erinevad tegevused. Lõppsõna võtab kogu loo kokku. Kõik loo osad kirjutatakse taandridadega (sellega võiksid arvestada 3.- 4. klasside lapsed).
7. Nüüd on aeg kirjutada mustand (paber, millel saad teha veel parandusi).
8. Loe lugu mitu korda läbi.
9. Kirjuta lugu ilusa käekirjaga puhtale joonelisele paberile.
Valmis töö vii hiljemalt 12. märtsiks klassijuhataja kätte. Klassis valitakse välja üks võidulugu. Võitja saab 17. märtsil aukirja ja kingituse. Võidutööd paneme üles esimese korruse stendile. Iga klassi kolm parimat tööd saab klassijuhataja 26. märtsil saata konkureerima kooli kirjutamisvõistlusele.
Igast klassi parimad tööd paneme kokku algklasside kogumikku – algklasside omaloomingukonkurss „ Meie kooli lood“. Kogumiku lugudega saab tutvuda ja neid lugeda kooli raamatukogus.
Kutsume kõiki kirjutama lugusid oma armsale koolile! Lennukaid mõtteid!
Algklasside emakeelnädala ja omaloomingukonkursi eestvedajad on õpetajad Kaire Lõhek ja Marika Peterson.
SulgePikaajalise traditsioonina on koolis eesti keele ja kultuuri ainekomisjoni eestvedamisel toimunud mälumäng Kultuuritaip. Kultuuritaibul osalevad 8.-12. klasside kolmeliikmelised meeskonnad. Õpilastele pakub igal aastal konkurentsi ka õpetajate esindus.
Kokku saadakse koolis või virtuaalselt kord kuus kindlal vahetunnil, et mõõtu võtta kultuurialastes teadmistes ja välja selgitada, kes pääsevad maikuus toimuvasse finaali. Ülevaade turniiritabelist ning iga vooru küsimustest ja õigetest jõuab vahetult kooli kodulehele ja listidesse. Õppeaasta lõpus selguvad aasta kõige kultuuritaibukamad, keda ootavad ka temaatilised auhinnad.
Kultuuritaibu idee sündis 2009. aastal emakeeleõpetajal ja gümnaasiumi õppealajuhatajal Kerstin Vessikul, kellelt pärineb ka Kultuuritaibu moto "Tark tormab Kultuuritaibule!". Kooli juubeliaastal on käsil Kultuuritaibu 12. hooaeg, kus igas voorus tuleb tänavustel võistlejatel vastus anda ka ühele-kahele meie kooliga seotud küsimusele.
2021. aastal Kultuuritaibus esitatud nn juubeliaasta küsimused-vastused:
Kultuuriloolane ja pedagoogikateadlane Loone Ots räägib oma mälestusteraamatus "Mustamäe valss" (2012) noorte elust 1970ndate aastate Mustamäel. Muuhulgas kirjeldab Ots ka seda, kuidas ta oma ema käest füüsiliselt karistada sai. Tema ema Rita Kaust on olnud modelliks skulptuurile "Tütarlaps kausiga" (1964), mille autor on skulptor Juta Eskel (1927-2017). Nii Loone Ots kui ka Juta Eskel on seotud meie kooliga. Kuidas? Nimetage vähemalt üks seos.
Vastus: Meie kooli hoovis on Juta Eskeli skulptuur “Silm”. Loone Ots on meie koolis lapsevanema rollis. Loone Ots tõi sel sügisel (2020) meie teatriõpilastega lavale näitetüki “Üle seitsme mere”. Eesti keele õpetaja Anu Mõttus ja Loone Ots on klassiõed.
Millise meie kooli vilistlase teosest on pärit see katkend: "Siis vaatas isa tühje moosipurke. Ja siis vaatas ta uhiuut hõbedast videomakki, mille alumisest vasakust nurgast voolas välja peenike punane nire ja mille tagant tõusis nüüd juba paksu sinist suitsu. Siis läks isa korraks näost valgeks, siis roheliseks ja kohe punaseks, Vollile tundus, et isa on nagu valgusfoor. Ainuke asi, mida isa pärast pikali kukkumist veel öelda suutis, oli üks sõna..."?
Vastus: Ilmar Tomuski lasteraamatust "Tere, Volli!".
Mille poolest on eriline igal aastal jaanuarikuu viimane reede?
Vastus: Siis tähistame koolis alati oma kooli päeva.
22.-26. märtsil on kooli juubeli temaatiline teatrinädal.
SulgeKõik on kutsutud osalema kooli kirjutamisvõistlusele!
Seitsmendat aastat toimuva võistluse teema: “Minu 32. keskkool”. Kirjuta kooliga seotud juhtumist, sündmusest, mälestusest. Millestki, mis on jäänud meelde.
Žanr vali ise (nt luuletus, proosapala, näidend, mõistujutt, muinasjutt, anekdoot, valm jne)
Töö esitamise tähtaeg 26. märts 2021.
Võitjad tehakse teatavaks 26. aprillil!
Eesmärgid: suurendada huvi kirjutamise vastu; talletada mäletamistväärivaid lugusid koolist; tähistada kooli 50. sünnipäeva.
Tingimused:
1. töö esita oma kirjandusõpetajale, kes laeb selle 26. märtsiks kirjutamisvõistluse Drive`i keskkonda.
2. Tööle pane varjunimi.
Kirjutamisvõistluse eestvedaja on õpetaja Eva Kalbus.
Sulge
9. juunil matkab kogu algklassipere. Matk algab kell 9.00. Matk, mis on pühendatud meie kooli juubelile, kannab nime "Kool kingib kaardi ja kompassi". Nimi on tuletatud Tallinna 32. Keskkooli motost.
Algklassid matkavad kokku 50 km. Iga klass eraldi matkab 3,57 km kaugusele. Klassid alustavad kooli aia äärest ja liiguvad eri suundadesse. Kaardile tekivad lõpuks kiired, päikese kujutis. Lõpp-punktis tehakse ühine foto, millelt võib näha, kus klassil täitus 3,57 km.
Õppeaasta avaaktused koolimaja ees koolihoovis. Samal päeval on kõigil klassidel ka klassijuhatajatund ehk oma klassi tund.
SulgeTraditsioonilise sportliku perepäeva asemel toimub tänavu algkooli spordipäev.
SulgeHuvilistel abiturientidel rahvusvahelise C1 inglise keele eksami sügissessiooni CEPT eeltest.
SulgeÜlekoolilise kultuurialase mälumänguturniiri Kultuuritaip 1. voor.
SulgeMatemaatika tasemetöö 4. klassides.
SulgeMatemaatika e-tasemetöö 7. klassides.
SulgeGümnaasiumi C klasside ehk multimeediaklasside väljasõit Lihulasse, et osaleda Matsalu loodusfilmide festivali noorteprogrammis.
SulgeGümnaasiumi A klassid ehk ajalooklassid Vabamus, et osa saada Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud ajarännakust.
Sulge11. klassidel gümnaasiumi lõputöö (uurimistöö / praktiline töö) teema ja juhendaja registreerimise tähtaeg.
SulgeLoodusvaldkonna e-tasemetöö 10. klassides.
SulgeHuviliste õpilaste osavõtt Vabaduse väljakul toimuvast üleilmsest kliimastreigist.
SulgeHeategevusnädal algklassides (1.-4. klassis).
SulgeEesti keele e-tasemetöö 7. klassides.
SulgeRahvusvahelise muusikapäeva tähistamine.
Sulge11. klassidel gümnaasiumi lõputööde 1. kollokvium.
SulgeÕpetajate päeva tähistamine.
SulgeLoodusõpetuse tasemetöö 4. klassides.
SulgeKohalike omavalitsuste valmiste eel valimisdebatt koolis.
SulgeHuvilistele õpilastele õiglase kaubanduse koolitus "Kakaotöötuba" MTÜ Mondolt.
Sulge1. klassid külastavad Liikluslinnakut.
SulgeInglise keele e-tasemetöö 7. klassides.
SulgeÜlekoolilise kultuurialase mälumänguturniiri Kultuuritaip 2. voor.
SulgeMöödunud õppeaastal riigikaitse teooriakursuse läbinud õpilastel riigikaitse välilaager.
SulgePõhikoolis (1.-9. klassides) õppekäikude päev.
SulgeEesti keele tasemetöö 4. klassides.
SulgeKooli juubeliaasta puhul inglise keele aineõpetuses loominguline väljakutse "Minu soovid oma koolile".
SulgeMaailmapäev "Väärtuslik toit" algklassides (1.-4. klassis).
SulgeMaailmapäev "Väärtuslik toit" põhikoolis (5.-9. klassis).
SulgeÜlekoolilise kultuurialase mälumänguturniiri Kultuuritaip 3. voor.
SulgeMaailmapäev "Väärtuslik toit" gümnaasiumis (10.-12. klassis).
SulgeFilosoofiapäeva tähistamine gümnaasiumiastmes.
SulgeMõttemängude veebiolümpiaadi 1. etapp.
SulgeMatemaatikaolümpiaadi koolivoor 4.-6. klassides.
SulgeKodanikupäeva tähistamine põhikoolis.
SulgeBioloogiaolümpiaadi koolivoor 6.-12. klassides.
Sulge8. klassidel loovtöö juhendajale esitamise tähtaeg.
SulgeKeemiaolümpiaadi koolivoor 8.-11. klassides.
SulgeBetti Alveri luulekonkursiks valminud ja Viivi Luige loomingust inspireeritud 11.d teatriõpilaste luulelavastuse "Hääl(h)ing" esmaettekanne. Juhendaja õpetaja Toomas Lõhmuste.
SulgeÜlekoolilise kultuurialase mälumänguturniiri Kultuuritaip 4. voor.
Sulge11. klassidel gümnaasiumi lõputööde 2. kollokvium.
Sulge5.-7. klassides NUPUTA võistluse koolivoor.
Sulge11. klassidel gümnaasiumi lõputööde vormistamiseks projektipäev koolis: 11.a ja 11.b 12.01.22, 11.c ja 11.d 11.01.22.
SulgeÜlekooliline talispordinädal.
SulgeAjaloo-olümpiaadi piirkonnavoor koolis 5.-12. klassil.
SulgeVabariikliku õpilasetlejate konkursi koolivoor 1.-12. klassi õpilasetlejatele.
Sulge12. klassidel riigieksamitele ja koolieksamitele registreerimise tähtaeg.
SulgeVabariikliku õpilasetlejate konkursi Tallinna eelvooru video esitamise tähtaeg.
Tulemused selguvad ja žürii kohtub osalejatega 3. veebruaril Zoomis.
Sulge11. klassidel lõputöö juhendajale esitamise tähtaeg.
SulgeEmakeeleolümpiaadi piirkonnavoor koolis 7.-12. klassidel.
SulgeMõttemängude veebiolümpiaadi 3. etapp.
Sulge12. klassidel eesti keele proovieksam.
SulgeDistantsõppepäev: põhikoolis ainealased lõiminguprojektid, gümnaasiumis tunniplaani järgi.
SulgeTulevastele 10. klassidele sisseastumiskatsed: kirjalikud testid (eesti keel, matemaatika, inglise keel).
SulgeSpelling Bee võistlus 4.-6. klasside inglise keele ainetundides.
Sulge11. klassidel lõputööde kaitsmiseks esitamise tähtaeg.
SulgeEmakeelenädal 1.-4. klassides.
SulgeEmakeelepäeva ja pii-päeva tähistamine 5.-12. klassides.
SulgeÜlekooliline teatrinädal.
SulgeLooduse netiviktoriin 1.-4. klassides.
SulgeÜlekoolilised Shakespeare'i päevad.
SulgeÜlekooliline juubelinädal: https://www.32kk.edu.ee/uudised/tallinna-32-keskkooli-juubelinadal-9-15-mai-2022
Sulge1.-4. klassil õuesõppepäev, 5.-11. klassil distantsõppepäev.
Sulge1.-4. klassidel teadusnädal.
Sulge12. klassidel koolieksamid: ajalugu-õigus, keskkonnaõpetus, humanitaaria.
Sulge9. klassidel valikeksamid.
Sulge12. ja 9. klassidel järeleksamid. 11. klassidel järelkaitsmised.
SulgeÕppeaasta avaaktused koos president Kersti Kaljulaidiga.
Sulge