11.d lavastusele "Hääl(H)ing" Jõgevalt laureaaditiitel

Loomise kuupäev 25.02.2022

18.-19. veebruaril toimusid Jõgeval Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tuuletund". Vanema kooliastme luulelavastused olid sel aastal inspireeritud Viivi Luige loomingust. Meie kooli teatriõpetaja Toomas Lõhmuste ja 11.d klassi teatritrupi - Kenzo Brauer, Mattias Härm, Greta Liisa Ilus, Loretta Kaart, Maris Koppel, Caroline  Kruberg, Timo Lipp, Juss Kaspar Lvovs, Anna Neutal, Anete Põltsama, Raul Rõkk, Taavi Tamme, Miia Tooming, Kaur Tõra - lavakava „Hääl(h)ing“ pärjati laureaaditiitliga.

Luulelavastusi hindavasse Akadeemiasse kuulusid kirjanik ja luuletaja Leelo Tungal, telerežissöör ja lavastaja Gerda Kordemets, Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer, teatrikriitik Margus Mikomägi, kirjanik Valdur Mikita, Eesti Rahva Muuseumi arendusdirektor Viljar Pohhomov, tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier ning Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Priit Põdra.

Margus Mikomägi tõdes, et Viivi Luige luule on pigem omaette lugemiseks, lavale on seda üsna keeruline seada. „Seda enam on noored ja nende juhendajad kiitust väärt: kes sai ülesandega hakkama paremini, kes natuke kehvemini, aga päris läbi ei kukkunud keegi. Omaette väärtus on seegi, et noored said teada, kes on Viivi Luik ja mida ta on kirjutanud. Nii et noored omandasid ühe killu meie kultuurist, mina sain aga teada, et meie praegusel hullumeelsel ajal on kuskil veel noori, kes on valmis süvenema luulesse ja seda laval särasilmselt esitama. See annab lootust, et kõik pole veel kadunud.“

Fotograaf Lea Pihlaku pildimaterjali leiab siit: https://www.snap.ee/user/Leah/album/tuulelapsed_ja__tahetund_18____19_02_2022link opens on new page

Palju, palju õnne, 11.d ja õpetaja Toomas!

Viimati muudetud 25.02.2022.