32.KK Spordivaimu noored ja õpetaja läbisid päevaga kokku 946,42km!

Loomise kuupäev 17.11.2020

Tallinna 32. Keskkooli Spordivaimu 9.-12. klasside õpilased ja kehalise kasvatuse õpetaja Meelis Raiend esitasid endale "Elu produktiivseima päeva" väljakutse. Eesmärk oli koostada isiklik "To Do List" ja ühe päeva jooksul lahendada võimalikult palju tegemata ülesandeid ning samaaegselt koguda iga täistunni sees võimalikult palju jooksukilomeetreid.

Video: https://www.facebook.com/152805335320201/videos/702766593706861link opens on new page

Elu produktiivseimast päevast võttis aktiivselt osa koguni 37 õpilast ja ka neli  vabatahtlikku huvilist. Kokku läbiti päevaga 946,42 km  (võrdluseks nt Balti kett oli 675,75 km pikk). Kusjuures paljud noored läbisid päevaga elu esimese maratonidistantsi (42,125 km). Teiste seas oli neid, kes kogutud kilomeetritele lisaks läbisid spontaanselt järjest ka poolmaratoni. Päevaga läbis üle 40 km 7 õpilast, üle 30 km 4 ja üle 20 km 7 noort.

Läbitud kilomeetritest peeti siiski olulisemaks protsessi kui tervikut. Päeva vältel tuli kõigil lisaks "To Do Listi" tegevustele tähelepanu hoida iseendal, enda tunnetel, mõtetel, emotsioonidel, kehal ja hingamisel. Ülesandeks oli suunata kogu oma tähelepanu seatud eesmärkidele, sooritades hetkes vaid üht tegevust korraga. Nii mõnegi jaoks kujunes protsess meditatiivseks kogemuseks!

Õpilaste ja õpetaja ühine eesmärk ning soov on kutsuda kõiki rohkem liikuma. Õpetaja Meelise sõnul ei soovi paljud joosta, sest nad enam ei oska või ei jaksa joosta või nad on saanud mõne vaimse või füüsilise trauma. Oluline on minevik jätta sinnapaika, võtta vastu uus kogemus ning seda uuel kujul. Selliselt anname endale võimaluse tuua enda ellu muutust ja kvaliteeti!

Meil on tänases olukorras võimalus valida, kas elada hirmudes ja kulutada energiat väliste ärritajatega võitlemisele või keskenduda endale, muutes iseenda keha ja vaimu tugevamaks. Täna saab maailma paremaks paigaks muuta vaid tugev, terve ja teadlik inimene!

PS! Kes soovib väljakutset ka ise proovida, siis spordivaimud jagavad austraallase Beau Milesi videot, millest eilsed osalised ise inspiratsiooni said. Seega, kas teete proovi?

Video: https://www.youtube.com/watch?v=EvT5XS7j-Dc&t=46slink opens on new page!

Vaata Spordivaimu tegemisi ka www.instagram.com/32kkspordivaimlink opens on new page

Viimati muudetud 18.11.2020.