Abiturient Kaisi Pillartil ilmus koomiksiraamat viikingitest

Loomise kuupäev 16.11.2021

Meie kooli ajalooklassi abiturient Kaisi Pillart on kaks suvevaheaega kulutanud ajalooliste koomiksite joonistamisele. Sel sügisel jõudis raamatupoodide lettidele Kaisi koomiksiraamat "Viikingikuningas Olav".

Kaisi enda sõnul: "Kunsti- ja ajaloohuvi ühendamine tundus minu jaoks põnev väljakutse ning seeläbi tekkis idee luua lõputöö raames ajaloolisi sündmusi kirjeldav koomiks. Oma teose keskmeks valisin eelmisel aastal keiser Baburi, kelle elukäiguga tutvusin algselt ajaloo-olümpiaadil osaledes. Minu siiraks rõõmuks sai “Baburi koomiks” ohtralt positiivset tagasisidet ning vabariiklikul õpilaste teadustööde konkursil pälvis see koguni kaks eripreemiat. Vahetult pärast eriauhindade avalikustamist helistati mulle Argo kirjastustest ning tehti ettepanek alustada koostööd. Sel samal kuul panime paika ajaloolistest isikutest ja sündmustest kõneleva faktipõhise koomiksisarja avaldamise plaani. Minu esimene kirjastusega avaldatud raamat kannab pealkirja “Viikingikuningas Olav", mis jutustab seiklusterohke ja humoorika loo kuulsast Norra valitsejast Olav Tryggvasonist, kes veetis Eestis 6 aasta. “Viikingikuningas Olavi” järel läheb trükki uurimustööna tehtud “Baburi koomiks” ning loodetavasti võib ka seda peagi poelettidel näha."

Loe täpsemalt ja vaata "Aktuaalse kaamera" uudislugu ERR portaalist: https://www.err.ee/1608396419/kooliopilase-ajalooteemalised-koomiksid-aitavad-noortel-moista-ajalugulink opens on new page

Viimati muudetud 16.11.2021.