Algklassides toimus teadusnädal

Loomise kuupäev 10.06.2022

Teadus ümbritseb meid kõikjal - see oli juuni algul toimunud teadusnädala deviis.

1.a klass tegi katseid paljude igapäevaste esemetega ja sai mõnegi üllatava kogemuse osaliseks. Kõige hämmastavamad olid valguse murdumise katsed. Kõige suuremat elevust valmistasid vulkaanikatse ja plasmalambikatse. Roberti katsest selgus, et elektrit saab teha ka köögiviljade abil. Selgitati välja, millised ained elektrit juhivad. Toredad olid silmapette katsed. Silmad võivad tõesti petta ja sellist nähtust nimetatakse optiliseks illusiooniks. Kreete näitas lausa nelja katset.

1.c klassi õpilased esitlesid samuti klassikaaslastele erinevaid teaduskatseid. Lapsed said algteadmisi kromatograafiast, erinevate ainete tihedusest ja valgusnähtustest. Kõige populaarsemaks osutus Agnessa demonstreeritud katse "Purskav vulkaan".

4.c klass ehitas teadusnädala raames Rube Goldbergi masinaid. Rühmatöödena valminud Goldbergi masinaid saab imetleda fotodelt.

Suur tänu kõikidele õpilastele, kes katseid demonstreerisid! Katsetada on tõesti vahva!
Rõõmsat avastamist ka suvekuudesse!

Viimati muudetud 10.06.2022.