Maailmapäev: 16.12 gümnaasium

Loomise kuupäev 15.12.2020

Tallinna 32. Keskkoolis toimuvad kolmandat aastat järjest ülekoolilised maailmapäevad. Sel korral keskendume rändele ja kliimamuutustele. Maailmapäevad toimuvad sel aastal kolmel päeval kooliastmeti.

Kolmapäeval, 16. detsembril toimub gümnaasiumi maailmapäev, mis seekord on distantsõppest tulenevalt virtuaalne ja toimub suuresti Zoomi keskkonnas. Fookuses on sel päeval kliima ja mood

Traditsiooniliselt on iga maailmapäeva hommikul 2. tunni ajal KAE ehk kestliku arengu eesmärkidele pühendatud koolitund, mille viib läbi aineõpetaja oma ainest lähtuvalt.

Kell 12.00 ootame õpilasi ja huvilisi õpetajaid kuulama looduskosmeetik Margit Järvat, kes avab kosmeetikatööstuse telgitaguseid ning kõneleb loodus- ja ökotoodetest meigis ja nahahoolduses. Tunniga saab liituda klassilisti saadetud Zoomi lingil.

Kell 14.00 leiab aset veebikohtumine Tartu Loodusmaja õppejuht Pille-Riin Pärnsaluga, kes selgitab, mis on upcycling, ja tutvustab upcyclinguga tegelemise 10 esimest sammu. Jutuks tulevad ka nipid, kuidas keskkonna suhtes paremini käituda. Tunniga saab liituda klassilisti saadetud Zoomi lingil.

Gümnaasiumi maailmapäevaks on valminud keskkonnaõpetuse õpetaja Helen Orav-Kotta juhendamisel 12.b klassi maailmapäevade klipid, neid saad vaadata siit: LINKlink opens on new page Noored avavad kuue kestliku arengu eesmärgi sisu ja aitavad mõtestada nende tähendust. Vaata klippe tunnis õpetaja eestvedamisel või iseseisvalt vahetunnis!

Maailmapäeval jagab Aktiiv oma Instagramis moepiltide seeriat, kus meie aktiivikad demonstreerivad oma riidekapis leiduvaid ägedamaid teise ringi poodide leide.

Samal ajal gümnaasiumi maailmapäevaga on ERRis moekuu.

Koduseks filmi vaatamiseks sobib hästi “Mürgine ilu”(2019), mida saab vaadata SIIT link opens on new page.

MTÜ Mondo filmikogust väärivad vaatamist Reet Ausi film “Moest väljas” (2015), mida saab vaadata SIITlink opens on new page, ja “Kliimamuutus - faktid” (2019), mida saab vaadata SIITlink opens on new page

Palju maailmamuutvaid kogemusi!

Viimati muudetud 15.12.2020.