Vabariikliku õpilasetlejate konkursi Tallinna eelvoor 2021

Loomise kuupäev 18.01.2021

Eesmärk

Suurendada õpilaste huvi luule ja proosapalade lugemise ja esitamise vastu.

Anda võimalus sõnaliseks eneseväljenduseks.

Selgitada välja vabariiklikul konkursil osalejad.

Aeg ja koht

2. veebruar 2021, Tallinna 32. Keskkool

Konkurss toimub seekord veebipõhiselt. Žürii vaatab üle õpilasetlejate esitatud videod ja annab oma otsustest teada reaalajas toimuval veebikohtumisel Zoomi keskkonnas 2. veebruaril kell 15.00.

Osavõtjad

Põhikoolide, gümnaasiumide ja põhiharidusel baseeruvate kutsekoolide õpilased.

Konkurss toimub kolmes vanuseastmes: 4.–6. klass, 7.–9. klass, 10.–12. klass.

Korraldus ja tingimused

Iga esineja esitab videos peast ühe luuletuse ja ühe proosapala.

Esitada võib nii eesti kui ka välisautorite eestikeelset loomingut.

• 4.–6. kl õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 5 minutit.
  • 7.–9. kl õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 7 minutit.
  • 10.–12. kl õpilaste kahe pala esituse aeg kokku võib olla kuni 9 minutit.

Igast koolist ootame võistlema igas vanuseastmes üht õpilasetlejat.

Koolid, kelle õpilane pälvis eelmise aasta konkursil Tallinna laureaadi tiitli, võivad soovi korral vastavas vanuseastmes registreerida kaks õpilasetlejat.

See võimalus on sel aastal:

• 4.–6. klass – Tallinna Kristiine Gümnaasiumil, Tallinna Nõmme Põhikoolil, Tallinna 32. Keskkoolil.
  • 7.–9. klass – Jakob Westholmi Gümnaasiumil, Tallinna 32. Keskkoolil.
  • 10.–12. klass – Kadrioru Saksa Gümnaasiumil, Tallinna 32. Keskkoolil, Tallinna Reaalkoolil.

Esinejate videod on oodatud kuni 31. jaanuarini 2021 (kaasa arvatud).

Hindamine

Konkursil esinejaid hindab asjatundlik žürii koosseisus näitleja, lavastaja, õppejõud ja õpetaja Toomas Lõhmuste, luuletaja, tõlkija ja toimetaja Doris Kareva ning näitleja Henessi Schmidt

Žürii hinnangut ei mõjuta video kvaliteet, vaid esitus ise.

Žürii annab tagasisidet ja teavitab oma otsustest reaalajas toimuval veebikohtumisel Zoomi keskkonnas 2. veebruaril kell 15.00. Konkursil osalevate õpilasteni ja nende juhendajateni jõuab meilitsi Zoomi link hiljemalt sama päeva hommikul.

Tallinna Haridusamet autasustab vanuserühmade parimaid ning lõppvooru pääsenuid. Autasud toimetame koolidesse võimalusel kohapeale.

Konkursi võitjad (igast vanuseastmest üks õpilane) osalevad Eesti õpilasetlejate riigikonkursil, mis toimub 12. veebruaril 2021 Kuremäel Jõgeval.

Registreerimine

Konkursil osalemiseks palume registreeruda ja esitada video hiljemalt 31. jaanuariks 2021 (k.a) lingil: https://forms.gle/VTx9XUuCqdRVAhcq9link opens on new page

Olete oodatud!

Kerstin Vessik