Selgitasime välja juubeliaasta parimad noored nuputajad

Loomise kuupäev 22.02.2021

Veebruaris toimus 4.-6. klassidele kooli juubeliaastale pühendatud matemaatika  viktoriin. Kui olümpiaadidel osalevad tavaliselt 1-3 õpilast ühest klassist, siis sellel viktoriinil said osaleda kõik, kes õigel päeval koolis olid.

Viktoriini kõik küsimused ja ülesanded olid seotud meie kooliga. Kõige ägedamad vastuseid tuli küsimusele, et mis aastast on Maarja Merigan kooli direktor. Enamik lahendas tehte õigesti, et alates aasast 2011. Kuid mõned nuputajad said ka vastuseks, et alates 1921. või siis 2189. aastast.

Palju segadust tekitas ka ülesanne: kui suur eestlane on väikese eestlase isa, aga väike eestlane ei ole suure eestlase poeg, siis kes on väike eestlane. Paljud pakkusid, et suur eestlane on väikese eestlase kasuisa. Õige vastus oli muidugi, et väike eestlane on suure eestlase tütar.

Iga klassi parimad nuputajad said diplomi ja väikese maiustuse.

Parimad viktoriini lahendajad olid:

4.a - Karmen Krisak, Herta Liisa Raudvere ja Oskar Ensling
4.b - Armin Heinsaar, Rasmus Aas, Robin Köbas
4.c - Uku Ivask, Ken Kents, Romet Riisik
4.d - Matthias Leidus, Kaspar Juse, Eric-Martin Ambros
4.e - Aleksander Laos
5.a - Ellise Põltsama, Noora Peterson, Uku Tormis Tomingas
5.b - Kristofer Pakk, Leelo Luhamaa, Björn Reinut Laur
5.c - Kaspar Murakas, Sebastian Muhel
6.a - Stenver-Rivo Savest, Silver Leidus, Fayez Hanafy, Eliise Loit, Mathias Jaakson, Oliver Pekri
6.b - Heleri Kuhi, Susanna Kamarik, Saskia Noogen
6.c - Laura Teele Vaiknurme, Lauren Braun, Egert Treier