Juubelihõnguline ettelugemine

Loomise kuupäev 01.11.2021

Ettelugemise päev algklassides oli sel aastal pühendatud kooli juubelile ja ette sai loetud meie kuulsate vilistlaste lasteraamatuid.

20. oktoobril avas kooliraaadio kaudu ettelugemise päeva direktor Maarja Merigan Jaanus Vaiksoo luuletusega „Onu Heino veeris tähti“. Pärast seda kogunesid teatriklasside ettelugejad raamatukokku, et enne väikeste ette astumist, kuulata 4. klassi õpilast Kirke Rasinat, kes esindas sel aastal meie kooli ülelinnalisel ettelugemise võistlusel. Kirke esinemine katkendiga Jaanus Vaiksoo raamatust „Neli hommikut ja üks õhtu“ võeti vastu väga soojalt ja üheskoos leiti, et tekst sobib Kirkele ülihästi.

Tänada tuleb kõiki teatriklassi õpilasi, kes meie kooli kuulsate vilistlaste Andrus Kivirähki, Ilmar Tomuski, Jaanus Vaiksoo, Meelike Saarna ja Kärt Hellerma lasteraamatutest oma valiku tegid ja neid tekste klassides väga köitvalt esitasid. Ikka vanad tuttavad Kribu ja Krabu, digipöörased, Volli, Lotte, Oskar, Piia ja Miia on populaarsed tegelased, kellest ikka tahetakse lugeda. Mõnedel klassidel oli isegi õnne kuulda Lotte seiklustest päris Lotte ehk 12. klassi Lisettte vahendusel, kes kogu suve tegutses Lottemaal. Nautida sai jutte Vollist kooli suurimalt Volli-tundjalt 12. klassi Astridilt, kes on kirjutanud lausa uurimistöö ja näidendi Ilmar Tomuski Volli-raamatute põhjal. Algklasside vahetunde sisustasid raamatukogus ettelugemisega ka 8. klassi raamatusõbrad Aurelia ja Mari Liis.

Päeva lõpus tuli nii mõnigi väike kuulaja just etteloetud raamatut koolivaheajaks vaatama ja laenutama. Seega ettelugemine loeb!

Viimati muudetud 12.11.2021.