Koolielu

Pikapäevarühm

2020/2021 õppeaastal pakub Tallinna 32. Keskkool alates 7. septembrist 2020 tasulist pikapäevarühmateenust 1. klasside õpilastele kell 12.00–16.00. Avatakse üks rühm (ruum 111).

Teenuse tasu kehtestatakse Tallinna Haridusameti hinnakirja järgi. Hetkel kehtiv hind on 1,15 eurot/tund. Arvestust peetakse täistundides. Arve esitab lapsevanemale Tallinna linn.

Kell 13.50 on õpilastel võimalik süüa täiendavat tasulist koolilõunat. Täpsem info kooli kodulehel toitlustamise all.

Pikapäevarühma töökorralduse alused

Õpilane võetakse pikapäevarühma lapsevanema (eestkostja) kirjaliku avalduse alusel. Avaldust saab esitada ainult elektroonselt kooli kodulehe kaudu. Pikapäevarühma avaldus.

Pikapäevarühm võimaldab õpilasele tuge ja järelevalvet õppetööst vaba aja sisustamisel ning pedagoogilist juhendamist ja suunamist huvialategevuses ning huvide arendamisel.

Pikapäevarühma töö planeerimisel ja korraldamisel juhindub pikapäevarühma õpetaja kooli õppe- ja kasvatustegevuse üldistest eesmärkidest, pikapäevarühma õpilaste vanuselistest ja individuaalsetest iseärasustest, nende kodustest tingimustest ning lastevanemate (eestkostjate) ja õpilaste põhjendatud soovidest.

Pikapäevarühma õpetaja planeerib pikapäevarühma töö ja tagab pikapäevarühma päevakava täitmise. Pikapäevarühma kasvatustöö arvestust peab õpetaja “Pikapäevarühma päevikus”.

Pikapäevarühma õpilased võivad pikapäevarühmast lahkuda õpetaja teadmisel ja loal, kui on eelnev kokkulepe lapsevanemaga (eestkostjaga).

Pikapäevarühma töökorralduses tekkivate küsimustega palume pöörduda algkooli õppealajuhataja Kaie Belkovi poole meiliaadressil  kaie.belkov@32kk.edu.ee

Tasulise pikapäevarühma päevakava

11.55 – 12.40 – Tegevused õues
12.40 – 12.50 – Kogunemine ja ettevalmistus õppimiseks
12.50 – 13.50 – Kirjalike õppeülesannete täitmine (tööde lõpetamine, kirjatehnika); arendavad lisaülesanded ja -materjalid vastavalt huvidele.
13.50 – 14.20 – Lõunasöök
14.20 – 16.00 – Vaba tegevus klassis (huvitegevus, meisterdamine, joonistamine, ristsõnade lahendamine, lauamängud jne).

Õpetajad

Viivika Aguraiuja viivika.aguraiuja@32kk.edu.ee
Marlys Aljasmäe marlys.aljasmae@32kk.edu.ee

Pikapäevarühma kodukord

Pikapäevarühma õpilase rühmast lahkumise kohta (kui õpilane lahkub muul ajal, kui lapsevanema avalduses märgitud) peab õpilase päevikus olema lapsevanema kirjalik teatis.

Kui pikapäevarühma õpilane lahkub rühmast, siis teatab ta sellest õpetajale.

Pikapäevarühmas käiv õpilane on kohustatud kinni pidama pikapäevarühma kodukorrast.

Pikapäevarühma õpilane on kohustatud hoidma korda oma isiklikes asjades.

Pikapäevarühma õpilane on kohustatud hoidma ja kasutama säästlikult kooli vara: raamatud, mängud, ajakirjad jne.

Pikapäevarühma õpilane peab käituma viisakalt ning õpilase liikumine koolimajas toimub vaikselt, et mitte segada õppetööd.

Pikapäevarühma õpilane kasutab kooli ruume (vahetunni jalutusruum, aula, võimla, raamatukogu jne) kokkuleppel pikapäevarühma õpetajaga.

Pikapäevarühma õpilane mängib rühma õuetunnis ainult kooli õuel, järgides seejuures hea käitumise tavasid (ei loobi prahti maha, suhtub hoidvalt loodusesse jne).

Pikapäevarühma õpilane liigub jalutuskäikudel ja õppekäikudel ainult koos pikapäevarühma õpetajaga ja järgib hea käitumise tavasid.

Pikapäevarühma töökorralduse alused

Tasulise pikapäevarühma päevakava

11.55 – 12.40 – Tegevused õues
12.40 – 12.50 – Kogunemine ja ettevalmistus õppimiseks
13.50 – 14.20 – Lõunasöök

Õpetajad

Viivika Aguraiuja viivika.aguraiuja@32kk.edu.ee
Marlys Aljasmäe marlys.aljasmae@32kk.edu.ee

Pikapäevarühma kodukord

Kui pikapäevarühma õpilane lahkub rühmast, siis teatab ta sellest õpetajale.

Pikapäevarühma õpilane on kohustatud hoidma korda oma isiklikes asjades.