Avasime oma kooli päeval kooli 50. juubeliaasta

Loomise kuupäev 04.02.2021

Igal aastal, jaanuarikuu viimasel reedel ehk tänavu 29. jaanuaril peame oma kooli päeva. Oludest sõltumata oli sel aastal meie jaoks päev erilisem, sest sel aastal tähistab meie armas Tallinna 32. Keskkool oma 50. sünnipäeva.

Päeva alustasime traditsiooniliselt kell 8 hommikul kooli ees lendude esindajate, kõnelejate ja abilistega, kuid ülejäänud koolipere vaatas avamist otseülekandena kooli Youtube’i kanalil. Avamine on järelvaadatav SIINlink opens on new page. Avamisel kõlasid uued juubeliaasta koolikellad ning näidati kõikide lendude lippe, mis koolilipu mastis suvevaheajani lehvivad. Lisaks näidati kahte nimelist õuepinki, mis kevade hakul kooliaeda paigaldatakse ning mis on pühendatud kooli esimesele direktorile Harri Kelderile ja kooli pikaaegsele direktorile Mari Anna Puskarile.

Vilistlaskogu president Carine Jessica Kostla andis vilistlaskogu nimel välja kooli väärtuste kandja tiitli. Abiturientide nimel kõneles Brigita Eva Varrak (12.d), kes nimetas ära õpilaste valitud kooli vaimu hoidja tiitli saaja. Juubeliaasta avas direktor Maarja Merigan, kes samuti tunnustas kolleege erinevate tiitlitega. Avamise lõpetas lippude heiskamine koolilaulu saatel ja ilutulestik. Eesti lipu heiskas 12.a õpilane Jan Henrik Levertand, Tallinna lipu heiskas 12.b õpilane Anette Kuldvee ja 48. lennu lipu heiskas Hanna Oruaas (12.d).

Tunnustused:
KOOLI VAIMU HOIDJAD - Maarit Jõemägi ja Margus Laanemäe
HEA TÖÖTAJA ja HEA KOLLEEG - Freddi Nuum
32-LISTE KLUBI - Siiri Mets
TÖÖJUUBELID:
5 aastat - Kaspar Rumm, Allar Tui, Aarne Silas ja Merit Baranin
10 aastat - Ahto Pahk
15 aastat - Eret Hünninen
25 aastat - Kadri Tasane, Marika Peterson, Elle Kase, Eha Aare ja Eeva Laul
30 aastat - Marge Lossmann
KOOLI VÄÄRTUSTE KANDJA - Aaron Thor Härm (12.d)

Avamisele järgnesid algkooli sportlikud tegevused õues kehalise kasvatuse õpetaja Meelis Raiendi ja spordivaimude eestvedamisel. Samuti andsid 48. lennu abituriendid aasta nooremale lennule õueolümpia järel traditsioonilise sõrmusevandega üle koolisõrmused. Päeva jooksul oli kõigil klassidel oma kooli tund, kus klassijuhatajad või vilistlastest koolitöötajad jagasid oma kooliaja meenutusi. Samuti õnnestus nii mõnelgi klassil Zoomi vahendusel kohtuda vilistlastega. Traditsioonilise õpilaste ja juhtkonna pressikonverentsi asemel vastas juhtkond õpilaste esitatud küsimustele seekord kirjalikult. Päeva jooksul kinkisid kõik klassid koolile ka raamatu - kinkeraamatutusest leiab ülevaate SIITlink opens on new page.

Oma kooli päeva lõpetas esimene salongiõhtu, mis on juubeliaasta üks projektidest ja mille kohta saab rohkem lugeda SIITlink opens on new page. Esimese salongiõhtu külalised olid direktor Maarja Merigan, matemaatikaõpetaja Malle Vakepea ja muusikaõpetaja Aime Kaarlep. Salongiõhtut modereeris teatriõpetaja ja meie kooli vilistlane Toomas Lõhmuste. Tunnikese jooksul meenutati oma Kiili tänava kooli algusaegu, legendaarseid kolleege ja õpilasi ning räägiti muudel huvitavatel teemadel. Esimene salongiõhtu on järelvaadatav SIINlink opens on new page.

Ilusat kooli 50. juubeliaasta algust!

Viimati muudetud 04.02.2021.