Gümnasistide kohtumine Euroopa Parlamendi asepresidendiga

Loomise kuupäev 28.09.2021

23. septembril külastas Eestit Euroopa Parlamendi asepresident Roberta Metsola. Tema külaskäigu ajal korraldas Eesti Euroopa Parlamendi büroo paneelarutelu “Ränne ja Euroopa Liit: väljakutsed võimalused”, kus osalesid lisaks asepresidendile ka Jüri Gümnaasiumi õpilane Eneken Riin Salong ja Arengukoostöö Ümarlauast Susanna Veevo. Arutelu modereeris Meelis Niine (MTÜ Mondo).

Meie kooli 12 noort said kutse kuulata arutelu Euroopa majas kohapeal ning pärast arutelu esitada ka küsimusi. Esitamisele tuli 5-6 küsimust, kusjuures nende hulgas meie 11. klassi õpilase Jaagupi küsimused, mis seisnesid selles, et kuidas saaks Euroopa Liit aidata migrantidel integreeruda ja kas mingi roll on ka migrandil endal. Vastuseks oma küsimustele kõlasid panelistide seas mõtted, et riik peaks põhjalikult uurima immigrantide tausta. Samuti peab riik veenduma selles, et inimene tõepoolest sobib nende ühiskonda, ja tegema kindlaks, et riiki pole tuldud halbade kavatsustega. Kõlama jäi sõnum, et immigrandid tuleks suunata organisatsioonidesse, mis aitavad neil õppida keelt, leida tööd ning kohaneda uue ühiskonnaga.

Meie õpilaste tagasiside:
11. klassi õpilane Jaagup jõudis teadmiseni, et migratsioon on palju keerukam küsimus kui lihtsalt mõne inimese üle piiri lubamine. Arvestada on vaja nii immigrantide enda kui ka vastuvõtva riigi kultuurilise taustaga ning veel paljude teiste teguritega.
Abiturient Reijole avaldas muljet Euroopa Parlamendi asepresidendi prfessionaalsus, st ta teadis väga hästi, mille nimel ta võitleb ja kelle nimel räägib.

Õpilased, keda huvitavad rahvusvahelised suhted ja maailmapoliitika, said kindlasti silmi avardava kogemuse ja ainulaadse võimaluse kohtuda ühe Euroopa kõrge poliitikuga.

Aitäh õpetaja Maaritile, kes meie noortele sellise võimaluse organiseeris!

(Fotode autor: Raigo Pajula /Euroopa Parlament)

Viimati muudetud 28.09.2021.