Kooli parimad ajalootundjad on taas teada

Loomise kuupäev 28.01.2022

19. ja 20. jaanuaril toimus ajaloo olümpiaadi piirkondlik voor, kus osales meie koolis 9 õpilast põhikoolist ja 16 õpilast gümnaasiumist. Ajaloo olümpiaadil osalemiseks tuli õpilastel läbi töötada ettevalmistav materjal. 8. klassi õpilaste teema oli “Rootsi suurriigi kujunemine ja aeg (1521–1721). Eesti Rootsi riigi koosseisus”, 9ndikud keskendusid Vabadussõjale ja Tartu rahul ning gümnaasiumi noor sai valida kolme teema vahel:  “Eesti 18. sajandil” või “Islam ja araabia maailm kesk- ja uusajal” või “Teine maailmasõda”.

Põhikooli edukamad olid: Martha Mii Laisaar, kes saavutas 8. klasside üldarvestused 120. ja Tallinnas 27. koha, ning Johanna Jakobi, kes tuli 9. klasside üldarvestuses 74. ja Tallinnas 22. kohale.

Gümnaasiumis tegi parima tulemuse Karl Niit 10. klassist, kes osales islami ja araabia maade teema arvestuses ning saavutas üldarvestuses 21. ja Tallinnas 9. koha. Ühtlasi on Karl kutsutud olümpiaadi lõppvooru.

Gümnasistidest väärivad esiletõstmist ka Hanna Savolainen ja Ruben Tikerperi, mõlemad 11. klassist. Hanna saavutas Eesti ajaloo teemaga üldarvestuses 48. ja Tallinna arvestuses 11. koha. Teise maailmasõja parim tundja meie koolis oli Ruben, kes tuli üldarvestuses 104. ja Tallinnas 36. kohale

Täname ajalooõpetajaid õpilaste ettevalmistamise eest!

Soovime edu Karlile ja tema juhendajale Ulla Herkelile lõppvoorus 5. märtsil Tartus.

Viimati muudetud 30.01.2022.