Mulle tundub, et meil oleks nagu midagi ühist...

Loomise kuupäev 19.03.2022

14. märtsil tähistasime koolis emakeelepäeva. Ka kogu ülejäänud nädalal oli kooliperel eesti keel mitmel moel meeles.

Emakeelenädal oli sel aastal pühendatud eesti tüvitsitaatidele ehk tuntud ütlemistele, mida paljud teavad ja kasutavad. Igal klassil oli võimalus teha kummardus eesti kirjandusele ja mõne tuntud tsitaadi pealt fantaasia lendu lasta. Oma etteaste esitas kõigile vaatamiseks 20 klassi. Valminud klippidest õhkub loomingulisust, huumorit ja koostegemise rõõmu. Valitud palu saab peatselt vaadata kooli Youtube'ist.

Need, kes koolimaja uksi nädala jooksul jälgisid, said mõndagi huvitavat teada ka tuntud tsitaatide autorite kohta. Oma teadmised sai igaüks proovile panna eesti kirjanduse teemalises Kahoot'is. Samuti toimus emakeeleteemaline Kultuuritaip.

Katkendeid tüvitekstidest lugesid emakeelepäeval KOKK teatritrupi õpilased õpetaja Eva Kalbuse juhendamisel. Huvilised said neljal vahetunnil III korrusel heas esituses head eesti kirjandust nautida.

12. klassidele ja tõsisematele kirjandushuvilistele kõneles kirjanik Veronika Kivisilla, kes rääkis emakeelest, luuletamisest, vabadusest ja pisiasjadest, mis sageli on elus just need kõige olulisemad asjad üldse. Aitäh külalisele!

Vanemate klasside keelehuvilised panid end proovile Vikerraadio igaaastast e-etteütlust kirjutades. Seejuures kohtus nii mõnigi esmakordselt sõnaga "passus" (ÕS: mõttelõik, koht tekstis).
Kõige rohkem kasutasid klassid tüvitsitaatide etteastetes Eno Raua "Naksitrallidest" pärit ütlust: "Vabandage. Ma võin muidugi eksida, aga mulle tundub, et meil oleks nagu midagi ühist."  See tähelepanek leidis ka kinnitust.

Jah, meil on tõesti midagi ühist – see on eesti keel ja kirjandus.

Täname kõiki, kes seda ühel või teisel moel meeles aitasid hoida.

Viimati muudetud 21.03.2022.