Spordivaim aitas vabaviskajad Guinnessi rekordite raamatusse!

Loomise kuupäev 21.09.2020

Eesti Korvpalliliit korraldas 19. septembril Eesti korvpalli 100. sünnipäevaks üleriigilise vabavisete Guinnesi rekordiürituse, mille eesmärk oli 83 erineval väliväljakul tabada vähemalt 100 000 vabaviset. Loodetud tähiseni jõuti kell 16:28, kokku visati 114 700 korvi. Siinjuures oma selge panuse andsid ka tublid vabaviskajad Tallinna 32. Keskkooli korvpalliväljakutel!

Spordivaimu eestvedamisel kogunesid kargel laupäeva sügishommikul kooli väliväljakutele nii spordiaktiivi kui ka aktiivi õpilased. Teiste seas oli veel mitmeid lapsevanemaid, õpilasi ja korvpallihuvilistest külalisi sh ratastoolikorvpallureid. Õpetajaid esindas viskekahur Edith Tatar. Päikese ja mõnusa hip-hop muusika saatel saadeti kahe tunniga korvi suunas koguni 1819 tabavat vabaviset!

Kõige rohkem viskeid tabati Tartu Ülikool Spordihoones asunud viskekeskuses, kus kokku läbis rõnga 7985 viset. Huvilistele oli seal avatud suisa kaheksa korvi. Tallinnas, Snelli tiigi ääres Alexela Arena platsidel sopsati lõpuks 5247 viset.

32.KK Spordivaim ja Eesti Korvpalliliit tänavad kõiki spordisõpru, kes omanäolise rekordi püstitamisele kaasa aitasid. Tänutäheks saavad nüüd kõik vabaviskajad enda nimega särada Guinnessi rekordite raamatus!

Aitäh kõigile, kes osalema tulid!

Sportlikult,

Meelis Raiend