Vaata, ja sa näed

Loomise kuupäev 19.11.2021

11. d klassi õpilane Raul Rõkk võitis Tiina Tammani fondi 2021. aasta mõtteloo konkursil stipendiumi. Sel aastal oli teema „Istun aknal”. Osalesid Eesti koolide gümnaasiumiõpilased, kokku laekus 97 tööd.

Aknal saab ju niisama istuda, vaadata välja, mõelda enda peale, aga see võib olla ka koht, kust paistab kaugemale. Maailm on üha kitsam, sest kõik näevad kõikjale ja raske on midagi peita, olgu head või halba. Fondi juhataja Tiina Tamman avaldas tunnustust kirjutajatele, kes näevad iseendast ja oma aknaruudust kaugemale, loevad kirjandust ja kel seetõttu silmaring avaram.

Raulgi oskab hinnata Eestimaa ja demokraatliku riigikorra võimalusi, kõrvutades neid Lähis-Ida või Lõuna-Ameerika hoopis troostituma pildiga. Lugemus ja huvi ümbritseva vastu näitavad inimest säravast küljest ja teevad temast selle, kellele võib loota, et maailm ei lähe veel niipea hukka.

Palju õnne Raulile ja aitäh juhendaja Eha Aarele!

Rauli kirjatükki saab lugeda siin: https://www.tiinatammanikonkurss.com/2021link opens on new page

Viimati muudetud 19.11.2021.