MEIE NOORED RAHVUSVAHELISES NOORTEVAHETUSPROJEKTIS ITAALIAS

 

22.-28. aprillil 2018. aastal toimus Itaalias Forli linnas Euroopa teatrite koostööprojekti Platform  Shift+ raames noortevahetusprojekt pealkirjaga ,,Learning mobility of individuals’’. Meie kooli esindusel oli projektis võimalik osaleda tänu aastatepikkusele heale koostööle VAT Teatriga.

Kokku osales 25 teatriga tegelevat noort, kes olid kohale tulnud Itaaliast, Tšehhist, Ungarist, Inglismaalt ja Eestist. Tallinna 32. Keskkooli ja Eestit esindasid meie kooli teatriõpetuse õpetaja Eva Kalbus ja õpilased Aaron Thor Härm (9.a), Sven Loorits (9.a), Reemus Tõniste (10.d),  Merith Unt (11.a) ja Emmely Uustal (12.a).

Nädala jooksul võeti osa erinevatest tegevustest. Toimusid teatriteemalised töötoad Forli küünlatehases, kuulati noorte esitlusi oma perekonna ja eelkäijate töökogemustest, võeti osa konverentsist “Tööelu tasakaal digitaalsel ajastul”. Noortele tutvustati digivaldkonna erinevaid võimalusi: sai proovida raadiosaate tegemist, tutvuda teatritehnika võimalustega, teha lühifilme ja kokku puutuda Makey Makeyga.

Iga riigi esindajatel oli ka kodune ülesanne. Kõik pidid tegema esitluse tööstusliku monumendi või tehase ja oma riigi kohta. Õhtuti olid riikide teemaõhtud: proovida sai teiste kultuuride toite ja tantsida eriilmelisi tantse.

Külastati monolavastust. Järgmisel päeval tegid kaks näitlejannat noortele põneva füüsilise teatri töötoa. Nädala jooksul prooviti erinevaid näitlemistehnikaid ja loomingulisi mänge, millest pandi viimaseks õhtuks grupitööna kokku minilavastus. Selle juhendaja oli näitlejanna Suzann McLean Inglismaalt.

Aaron Thor Härmi arvates oli nädalas väga palju erinevaid kogemusi: “Sain ennast proovile panna laval, inimestega suhtlemises ja tiimitöös. Väga palju erinevaid ja põnevaid tutvusi, mis panid mind maailma teisest nurgast vaatama.”

Emmely Uustal sõnas, et tal oli hea meel taas osa võtta noortevahetusprojektist. “Oli tore avastada uusi kultuure ja traditsioone, veeta aega omavanustega, töötada ühise eesmärgi nimel ja arutleda ideede üle. Saime süüa ka kohalikku toitu. Rõõm oli luua uusi suhteid ja veeta nädal teatrimaailmas.”

Aeg rahvusvahelises projektis oli noortele arendav ja juhendajatel oli võimalus vahetada mõtteid ning kogemusi teiste riikide kolleegidega.

Meeskond on väga tänulik VAT Teatrile, kes võimaldas selles suurepärases projektis kaasa teha!

Kokkuvõtvat videot saate näha sellelt lingilt:

Artikli autorid Emmly Uustal ja Eva Kalbus

Video monteeris kokku Aaron Thor Härm