Kirjanikud Jaanus Vaiksoo ja Jaak Urmet kohtusid õpilastega

 

17. mail käisid meie koolis külas armastatud kirjanikud Jaak Urmet alias Wimberg ning meie kooli vilistlane Jaanus Vaiksoo.

Alguses esitasid 5. klasside draamaõpetuse rühmad külalistele tunnis ettevalmistatud väikseid lavastusi, mis olid inspireeritud kahe autori teostest. Teise tunni ajal võtsid külalised sõna, jagasid oma muljeid nähtud lavastustest ning vestsid põnevaid lugusid loomeprotsessist ja elust üldse. Selleks ajaks olid lisaks viiendikele saali kogunenud veel seitsmendikud, aga ka nooremad õpilased. Eriti toredad olid hetked, kui kirjanikud oma tekste meile ette lugesid, Wimbergi puhul võiks öelda, et mitmed luuletused ta lausa laulis publikule. Külalistel olid tihti suud muigel ning tekkis mõnus ja vahetu suhtlemine, kus õpilased said  ise küsimusi esitada ning mõtteid vahetada.

Mõnusalt kevadine kohtumine jäi kindlasti meie õpilastele elavalt meelde, kuna oli suurepärane võimalus  tuntud ja tunnustatud kirjanikke oma silmaga näha ning kuulda. Julgemad tegid pärast ka koos fotosid. Kooli raamatukogus said kahe autori raamatud  uhked autogrammid sisse. Minge kõik neid raamatuid lugema ja laenutama!

Sündmuse organiseerisid teatriõpetajad Eva Kalbus ja Toomas Lõhmuste.