Projekt Library – gümnasistidel külas vilistlased Laura Jüristo ja Triin Ojakäär

 

Koolivaheaja eel 19. detsembril külastasid kooli 41. lennu vilistlased Laura Jüristo ja Triin Ojakäär, kes lõpetasid gümnaasiumi 2014. aasta suve hakul. Kokkusaamisel tänavuste 11ndikega tuli jutuks, miks kaaluda edasiõppimiseks  välismaiseid kõrgkoole ning kuidas ellu jääda Inglismaal, Prantsusmaal ja Itaalias. Keelepraktika eesmärgil toimus kohtumine inglise keeles.

Laura on nüüdseks lõpetanud Sciences Po ülikooli Prantsusmaal bakalaureusekraadiga politoloogias. Laural on veetnud ka semestri Veneetsia rahvusvahelises ülikoolis ning hetkel on tal käsil magistriõpingud Pariisis meedia, kommunikatsiooni ja loovmajanduse erialal. Vaheaastal oli Laura ametis Eestis Riigikantseleis, võõrustades 2017. aastal Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seoses Tallinnas rahvusvahelisi külalisi. Samuti toimus Laura eestvedamisel 2018 kevadel Mustamäel esmakordselt kogukonnafestival Hoovi Häng.

Gümnaasiumi lõpetamise järel pärast mõningasi otsinguid siin ja seal leidis ka Triin endale lõpuks meelepärase eriala, millesse süveneda. Nimelt õpib Triin Inglismaal Bristolis UWE ülikoolis psühholoogiat, huvitudes nii teaduse tegemisest kui ka praktilisest psühholoogiast. Triinu eestvedada on ka mainekas Briti Psühholoogia Ühingu ja Bristolis UWE Psühholoogia Ühingu ettevõtmised. 

Mõlema külalise peamised nõuanded koolinoortele olid, et tasub olla avatud kõigile võimalustele ja juhustele, samuti tasub ettetulevatele takistustele läheneda loovalt ning kunagi ei tasu karta tööd. Neid põhimõtteid järgides on sulle maailmas uksed valla ja elu täis põnevust.

Äge oli teiega kohtuda, Laura ja Triin!


Foto: Kaur Hendrikson 11.c