Suursugune EV101 tantsupidu „Liikudes uude sajandisse“

 

Nüüd kui pea kuu on möödunud Tallinna 32. Keskkooli suursündmusest, EV101 tantsupeost „Liikudes uude sajandisse“, jagan teiega tagasisidet ja erinevaid põnevaid visuaalseid materjale. Aitäh, kõigile, kes tegid ja tulid ning leidsid aega märgata ja tunnustada! Allpool jagavad muljeid lapsevanem Helena Ehrenbusch, vilistlane Johan Pastarus, õpetaja Niina Veisman ja õpilane Kristin Kalam.

22. veebruaril kell 11.01 toimus Tallinna 32. Keskkooli Aktiivi ja huvijuht Kristel Kubberi eestvedamisel võimlas võimas liikumiskontsert, kustunnikese jooksul sainäha erinevaid tantsustiile rahvatantsust võistlustantsu, modern- ja tänavatantsuni, iluvõimlemist, akrobaatikat ja füüsilist teatrit eesti muusika saatel. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tegime öölaulupeo ning sel korral olime veendunud, et teeme tantsupeo ja mõtleme üheskoos, milliste väärtuste ja tunnetega soovime liikuda uue sajandisse – iga esinemisnumber esitles erinevaid väärtusi ja tundeid!

Kontserdil esines 101 tantsijat, kelle seas oli erinevas vanuses õpilasi, vilistlasi ja koolitöötajaid. Meie jaoks oli oluline, et kontserdil oleksid esindatud erineva kogemusega liikujad ja kõlaks lihtsa inimese hääl. Peame mainima, et 101 esinejat polnud üldse planeeritud, vaid selle vahva kokkusattumuse avastasime kavalehte tehes (manuses olevas kavast saate lugeda nimeliselt, kes esinesid ja põhilised eestvedajad olid). Etteasteid aitasid teha 9 juhendajat. Kokku töötas projekti nimel 150 inimest, sh Aktiivi kolm gruppi: tehnikagrupp, meediagrupp ja sündmuste grupp, kellele kuulub kõige suurem tänu!

Esinejad osalesid enne kontserti väga mahukates proovides, treileri ja flash mob´i ettevalmistuses. Reklaami tehti kooli kodulehel, koolilistides, Facebookis, Instagramis ning mitmed plakatid viidi ka erinevatesse asutustesse Mustamäel ja mujal. Võimlas viibis esinejate ja publiku peale kokku, kelle hulgas oli ka mitmeid vilistlasti ja lapsevanemaid, umbes 900 inimest.

Muljeid lapsevanemalt, vilistlaselt, õpetajalt ja õpilaselt:

„Liikudes uude sajandisse” oli minu elu üks ilusamaid aktuseid. Ma olin taaskord hämmastunud, kui professionaalselt oskavad selle kooli õpilased kokku panna väga suure osalejate hulgaga täispikka etendust. Ma olen südamest tänulik selle kooli õpetajatele, kes väärtustavad iseenda ja õpilaste ühistegevusi ning panustavad oma osalemisega. Ma olen liigutatud koreograafide liikumiskeele sõnaseadmisoskusest – mulle läheb korda sõnum, mida suudetakse rääkida tsirkuse ja rahvatantsu, kaasaegse- ja tänavatantsu keeles, läbi teatri ja võistlustantsude. Ma olen vaimustunud kõikide osalejate energiast ja tahtest – ma olen täiesti kindel, et selliste noorte inimestega tahan mina ka liikuda uude sajandisse siinsamas Eestis. Ja kui ma sellelt aktuselt lahkusin, oli minu sees emotsioon, et ma olen ise millegi väga väärtuslikuga hakkama saanud. Tänud, et sain osaks kogemusele, mis väärtustab inimest, kogukonda ja viib meid ka riigina edasi. Lapsevanem Helena Ehrenbusch

Minu EV101 kogemus
Naised saunas rääkisid (loe: Kristel ja Talvi), et 32.keskkooli plaanitakse järjekordselt teha Eesti Vabariigi sünnipäevaks suurem kräu, nagu see juba kombeks on. Õnneks olin selle sündmuse ajaks tagasi Eestis ja sain endalegi ootamatult seda püha pidada kodumaal. Seda enam ma seda sündmust ootasin. Laulupidu sai peetud ja nüüd oli loogiliselt aeg tantsupeoks. Siililegi selge, et ainult „hõissa-hõissa” karjudes ja ringi kekseldes see pidu mööda ei lähe. Harjumatu, aga korraldusest ei teadnud ma seekord midagi ega teadnud, mis koolis saama hakkab. Aktiivi Instagram’i konto aitas natukene asja selgitada kui nägin eelnevalt pilte, kus tehnikagurud on suutnud võimla oma fantaasiat täis toppida ja ripuvad jälle oma lõbuks tellingutel. Kui ma 22. veebruaril kooli jõudsin siis ei olnud õnneks kontsert veel alanud ning armsa Aktiivi abiga sain istekoha just kõige magusamasse esiritta. Lühidalt oli minu kontserdi emotsioon selline: „Okeeeei.. See oli küll sügav. Kuidas ta nii lihtsalt sellest nöörist üles ronib? Nad viskasid teda just üle võimla ja ta jäi ellu..NÄE! Talvi ja Paul tantsivad! Jou, Teiter, mis siin toimub? Kuidas? Kes selle kokku pani? Täiesti ulme ju.. Mineee kui kõva! Korrata! Korrata! Jürgen! Inger! Merigan!” Kaks tundi hiljem Christopher Robiniga kohvi juues vaatasime teineteisele otsa ja mõtlesime, et mida me just nägime? Tulime järeldusele, et meie koolis käivad väga haiged inimesed (kõige paremas mõttes) ja kõige parem „show” toimubki meie koolis. Kunagi pole vist 101. aastapäeva pidu olnud kõvem kui 100. sünnipäeva oma. Aktiiv seda tegi. Mis järgmisena?
Vilistlane Johan Pastarus

See pidu jäi minule südamesse. See idee – jätame minevikku elu raske koormuse ja ELAME edasi – kõlas tantsus, muusikas ja sõnades ning jõudis südameni. Rahvatantsud, tänavatantsud, tsirkus ja peotants olid omavahel nii kenasti seotud. Kui ma peaksin ühe sõnaga nimetama oma emotsiooni, siis see on ARMASTUS. Ma tundsin, et see pidu oli armastusega ettevalmistatud. Suured tänud korraldajatele ja esinejatele!
Õpetaja Niina Veisman

Olles ise protsessi loomise ja korraldamise sees on raske vaadata seda kõike publiku rollist. 
Tean, et mind valdasid tunded nagu uhkus ja meelerahu. Uhkus, et meie, eestlased, 32. õpetajad ja õpilased on millekski selliseks võimelised. Üheskoos liikudes veel vägevamalt uude sajandisse. Meelerahu, sest tundsin, et teeme midagi nii õiget, midagi nii olulist, ilma milleta ei saa. Usun, et midagi sellist võisid tunda ka need, kes 101 aastat tagasi võitlesid iseseisvuse eest. Vahel me ei saa aru nendest suurtest tegudest, mida tehakse ja võtame neid iseenesestmõistetavalt, kuid EV101 tantsupidu „Liikudes uude sajandisse“ ei tohiks kohe kindlasti mitte jääda iseenesestmõistetavaks. Iga kui viimne hingeline selles protsessis näitas tükike enda hingest ja haavatavusest. Ning mis saaks olla veel ilusam kingitus oma riigile.
Õpilane Kristin Kalam

Tantsupeo ettevalmistus, kontsert ja koristus – kiirvideo [LINK]
Tantsupeo kontsert täismahus: [LINK]
Tantsupeo reklaamivideo: [LINK]
Tantsupeo flash mob[LINK]
Kaimar Tauri Tamme fotod: [LINK] ja [LINK]
Ron Jonas Verlini fotod: [LINK]
Kavaleht: [LINK]

Aitäh!
32KK Aktiiv ja huvijuht Kristel