REBASTE RISTIMINE 2019

 

24. septembril toimus Tallinna 32. Keskkoolis rebaste ristimine, millega tervitati ning võeti gümnaasiumisse vastu uued 10. klasside õpilased ehk rebased. Traditsioonide kohaselt viisid seda päeva läbi abiturientidest jumalad.

Ristimispäev algas hommikul kell 7.00 rebaste riietamisega. Kell 7.20 saabusid autoga maja ette peajumalad. Nendeks olid sel aastal Ralf Tõra (12.A), Getter Adeele Tamm (12.B), Andrea Terasväli (12.C) ja Mona Mia Lember (12.D).

Pärast peajumalate saabumist suunduti spordiplatsile kroonimistseremooniale, kus rebased kroonisid oma jumalad kroonimisloitsude saatel isetehtud ekstravagantsete peakatetega.

Järgmisena toimus rebaste turgutamiseks hommikuvõimlemine, et ka viimased unised luud-kondid soojaks saada. Alustati jumalatest võimlejate ettenäidatud ülesannetega, pärast said rebased üksteisele harjutusi ette näidata. Järgnes katusekõne, millega valmistati ette rebaseid eesootavateks tegevusteks.

Esimesel vahetunnil oli rebastel ja jumalatel aega individuaaltegevuste käigus veidi harjuda tavapärasest aktiivsema koolipäevaga. Teisel vahetunnil suundusid rebased võimlasse, kus neid ootas ees Spordivaimu valmis meisterdatud takistusrada, et pärast rahulikumat vahetundi jälle vaimu turgutada. Kolmandal vahetunnil tuli rebastel kiiresti õue joosta, et teha meile armsaks saanud koolimajale üheskoos üks suur kallistus. Vahepeal oli ka vaba aega, et jumalad saaksid jagada oma rebastele individuaalseid ülesandeid.

Pärast seitsmendat tundi kogunesid rebased aulasse, et võtta ülistavalt vastu oma auväärt jumalad. Alustati juba traditsiooniks saadud rebaste lauludega ning rebaste ja jumalate ühispildistamisega. Lauludele järgnes ülistusluuletuste kirjutamine, et rebased saaksid avaldada armastust oma kallitele paralleelklassidele. Pärast luuletusi oli aeg Miss ja Mister Rebase valimiseks ning  sel aastal valiti hoopis kolm Missi ja kolm Mistrit, sest iga ülesannet sai esmakordselt tulla täitma uus paar igast klassist. Missi ja Mistrit aitas valida auväärt žürii, kuhu kuulusid kooli sekretär Maris Ots, puhveti Piret ning äsja lõpetanud vilistlane Jürgen Vainola. Misside ja Mistrite tiitlid said sel aastal 10.D klassi õpilased. Pärast jõu- ja ilunumbreid said rebased veidi ajusid ragistada juba tuttavaks saanud laululahingus, mille sel aastal võitis 10.A klass. Energia tõstis jälle lakke dance battle. Pärast lisavooru ja väga tasavägist hääletust osutus jällegi võitjaks 10.A klass, kes sai tantsuringis minna vastamisi jumalate võiduklassiga, kes juhtus olema 10.A enda jumalate klass 12.A. Lepiti sõbraliku viigiga. Tantsud sellega aga läbi ei saanud, sest jumalatel oli rebastele üllatusena varuks üks vägev tantsunumber. Seejärel valiti silmapaistvamate kroonide seast parim kroon ning tiitli „Kroonimeister 2019“ võitjaks osutus Eliis Rebane 10.D klassist.

Rebaste ristimistseremoonia lõppes hämaras vande lugemise, rebaste kiitmise ja rebaste plakatitele huulepulgaga muside kaunistamisega.

Tere tulemast gümnaasiumisse, kallid kümnendikud!

Suured tänusõnad kõikidele abilistele ja korraldajatele ning abiturientidele, kes tegid selle päeva nii värsketele kümnendikele kui ka abiturientidele meeldejäävaks ja lõbusaks.

PEAKORRALDAJAD:

Getter Adeele Tamm 12.B ja Andrea Terasväli 12.C

ABITUURIUMI ESINDAJAD JA VASTUTAJAD:

12.A – Ralf Tõra ja Laura Maria Kuur

12.B – Getter Adeele Tamm ja Markus Reinboom

12.C – Andrea Terasväli ja Inga-Victoria Ojavere

12.D – Mona Mia Lember ja Christine-Caroline Mõttus


Pildid [GALERII]