Tagasivaade UNESCO ühendkoolide aastakonverentsile

 
28. septembril toimus Tartu Loodusmajas UNESCO ühendkoolide aastakonverents, kus meie kooli esindas ajalooõpetaja Maarit Jõemägi. Konverentsil arutati nii möödunud aasta õnnestumisi kui ka seda, mida uuel õppeaastal paremini teha. Aasta lõpuks valmib konverentsist ka ühine ühendkoolide e-väljaanne.
 
Konverentsil toimus viis paralleelset töötuba, kus meie eelmise aasta õnnestumisi maailmanädalalt jagas ka õpetaja Maarit.
  • Praktiline vee kvaliteedi uuring Emajõe ääres – Annelie Ehlvest, Gedy Matisen
  • Õiglane kaubandus – Karmen Freienthal, Marii Kivirand, Mari Jõgiste
  • Noorte kogemused Läänemere rannikualadelt: Roosta laager, Årø väikesaar, Baltic Way Forum Riias – Kent Gregor Mahla, Katariina Kurina, Anette Traus, Andrei Pankratov
  • Bioinformaatika ja eElurikkus: kuidas alustada harrastusteadusega – Allan Zirk, Marko Peterson
  • Maailmanädalad ja õpilaskonkurss: parimad praktikad – Sirli Zupping, Maarit Jõemägi, Viktoria Rudenko
Lisaks arutasid õpilased oma koostööseminaril kliimakriisi üle ja proovisid leida lahendusi, kuidas igaühe käitumine seda peatada aitaks.
 
Konverentsil tänati UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide infoseina loomise konkursil osalejaid. Meie koolist osales konkursile 11.c klassi õpilane Anette Kõu, kelle tutvustav video III korrusel asuvast UNESCO stendist ja stend valmisid uurimistöö raames. Video on nähtav siin. Oma hea töö eest saab Anette ja veel 11 meie kooli aktiivset õpilast külastada UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni.
 
Anette jätkab oma uurimistööga sel sügisel 5.- 8. klassides, kus on plaanis tutvustada UNESCO ühendkoole ja nende väärtusi. Nii et varsti võivad paljud põhikooliklassid oodata teda külla!