Kodanikupäev pühendusega laulupeo 150. aastapäevale

 

26. novembril toimus Tallinna 32. Keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi ühine kodanikupäeva tähistamine. Selleaastane kodanikupäev oli pühendatud laulupeo 150. aastapäevale: toimus temaatiline viktoriin ja loeng.

Ajalooõpetajate Maarit Jõemäe ja Liisi Ploomi juhtimisel toimunud viktoriinil võtsid mõõtu mõlemast koolist 5.-9. klasside kolmeliikmelised esindusvõistkonnad. Viktoriini esialgu planeeritud lõpuks selgus, et kolm võistkonda on viigiseisus, mistõttu tuli võitja selgitamiseks appi võtta lisaküsimused. 

Viktoriini paremusjärjestus:
I koht   TSG 9. klassid
II koht  T32KK 9. klassid
III koht  TSG 8. klassid

4.- 6. koht T32KK 8. klassid, TSG 7. klassid ja 32.KK 7. klassid
7.- 8. koht TSG 5. klassid ja TSG 6. klassid
9. koht    T32KK 6.klassid
10. koht  T32KK 5. klassid 

Täname Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, kes võitjatele auhinnad välja pani. Õpilased said auhinnaks laulupidude raamatu, temaatilise joogipudel ja riidest kandekoti. 

6. tunni ajal külastas meie kooli laulupeo teema-aasta juht Sten Weidebaum, kes pidas 7.-8. klassidele loengu laulupeost kui pikaaegsest traditsioonist ja kui kodanikuaktiivsuse heast näitest. Sten tõi oma esitluses välja selle, kuidas paljude inimeste elu olulised hetked on vahel seotud laulupidudega ning pidusid mäletatakse just selle tõttu.

Samuti vaatas ta tagasi laulupeo ajaloole. Laulupidude traditsiooni juures on olnud kolm peamist aspekti, mis ajaga on muutumatult säilinud: eest keel ja meel, rongkäik ja meeskoori laulud. Laulupidude toimumine on olnud ajaloos see lootuskiir, mis rasketel aegadel andis lootust helgemale tulevikule. 

Kodanikupäeva nädala raames külastasid 28. novembril 9. klassid koos ajalooõpetajate Maarit Jõemäe ja Raul Aumega Mustamäe linnaosa valitsust, kus meid võõrustas linnaosavanem Lauri Laats. Lauri Laats andis noortele ülevaate Tallinna linna juhtimisest ja selgitas linnaosa rolli selles. Samuti pani linnaisa noori mõtlema probleemidele, mis linnaosa juhtimisega kaasnevad. Üheskoos prooviti kohapeal ka lahendusi leida.

Suur aitäh korraldajatele toredate ettevõtmiste eest!