Eesti-vene ühisprojekt “Koolirõõmu loojad”

 

Meie kooli 6.c klass koos klassijuhataja Rita Laur-Reinumäega ja vene keele õpetaja Svetlana Ambre 6.b keelerühmaga osaleb Tallinna Ülikooli tudengite projektis “Koolirõõmu loojad”. Tallinna Ülikooli töörühma Päike eesmärk on viia kokku keeleõppe tunni raames kahe erikeelse kooli õpilased, et tuua vaheldust tavapärastele koolitundidele ja suurendada õpilastes huvi õpitava keele ja kultuuri vastu.

28. novembril kutsusime oma kooli külla Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi eesti keele õpetajad ja 6. klassi õpilased. Tutvustasime külalistele koolimaja. Õpilased jaotusid gruppidesse, tutvuti, rääkisid omavahel eesti ja vene keeles, räägiti oma koolist ja hobidest.

5. detsembril lähevad meie õpilased koos Rita Laur-Reinumäe ja Svetlana Ambrega külla Tallinna Mustjõe Gümnaasiumisse. 7. jaanuaril kohtutakse Kristiine noortekeskuses. Praeguste plaanide järgi siis on kohtumine jõuluteemaline. Noortekeskus on kaasatud projekti, et suurendada koolide teadlikkust noortekeskuste ja koolide vahelisest koostöövõimalusest.