Ilusad tulemused ajaloo-olümpiaadi koolivoorus

 

22. jaanuaril toimus ülelinnalinnaline ajaloo-olümpiaadi koolivoor. Väga hea tulemuse said ja seega ka piirkonnavooru edasipääsejad olid 10. klassist Triin Hiiekivi, Sandra Holtsmann ja Kaisi Pillart ning 11. klassist Fred Ilves ja Erica Hinno. Piirkonnavooru saamiseks pidi õpilane oma tulemusega Tallinna 30 parima hulka pääsema. Tallinnast saab edasi riiklikusse vooru iga teema peale 8 parimat. Õpilasi juhendasid õpetajad Ulla Herkel ja Triin Viiron.

Hoiame oma tublidele pöialt uueks katsumuseks 8. veebruaril!

Põhikooli tublimad koolisiseselt olid 6. klassistJohanna Lisette Rohtma ja Valter Vesterblom, 7. klassist Jaak Andero Aasav, 8. klassist Elisabeth Rindemaa ning 9. klassist Indrek Purge.

Ajaloo-olümpiaad toimub üle aasta. Nii on praegu 11. klassi õpilastel vaid üks kord gümnaasiumi jooksul võimalik sellel osaleda. Nooremad klassid saavad järgmise võimaluse end proovile panna kahe aasta pärast. Et ettevalmistustöö on väga mahukas ja infotihe, oli gümnasistidel tänavu esimest korda võimalik liituda temaatilise valikkursusega. Õpilased jagunesid gruppideks teemade järgi: islam ja Araabia maad, Eesti 18. sajandil ning Teine maailmasõda. Aitäh õpetaja Triin Viironile valikkursusega katsetamast!