32.KK spordiareen e. Tallinna 32. Keskkooli spordipark

Tallinna 32. Keskkool on liikumist edendav kool

Viimase nelja aastaga on Tallinna 32. Keskkooli spordielus toimunud mitmed olulised muudatused. Näiteks on kehalise kasvatuse ainekomisjonis vahetunud õpetajad nii gümnaasiumi kui ka põhikooli tasandil. Ühtlasi on ametisse asunud uus ainekomisjoni- ja spordijuht. Huviliste õpilastega koos on loodud kooli spordiaktiiv 32.KK Spordivaim.

Uuenenud meeskond panustab aktiivselt kooli spordielu arendamisse ja seisab selle eest, et lastel ning noortel oleks liikumiseks kõik vajalik tagatud. Nii on nelja õppeaasta jooksul suures mahus täiendatud kooli spordiinventari. Vaid paari aastaga on kooli territooriumile kerkinud atraktiivne spordiareen, mis on Eesti koolide seas üks mitmekülgsemaid. Arendamisele soovitakse jätku anda!

32.KK Spordiareeni suurimad rajatised

Tallinna 32. Keskkoolis unistatakse ja tegutsetakse suurelt. Lisaks uutele jalgpalliväravatele, korvpallikonstruktsioonidele, liikumispoomidele, uhiuuele uisu- ja suusabaasile ning paljule muule on napi ajaga kooli juurde loodud järgmised rajatised:

Välironimissein

Spordiareenile paigaldatud ronimissein on 3,5 meetrit kõrge ja 13 meetrit pikk. Tegemist on madalronimisseinaga ja sellel turnimine ei vaja eraldi julgestust. Üks osa seinast on vertikaalne, teine osa viie- ja kolmas 15-kraadise nurga all. Kuna sein on mõlemalt poolt kasutatav, saavad seal ronimist harjutada ka need, kelle oskused pole veel kuigi head.

Kiikingu kiik

Kiikingu kiik sai soetatud mõjuva põhjusega. Lisaks sellele, et tegemist on vahendiga, mis aitab huvilistel hirmusid ületada, õpib meie koolis kiikingu naiste maailmarekordi omanik Helga Ehrenbusch (12.d). Helga, kes on kiikunud üle võlli kiigega, mille aiste pikkus on rohkem kui 6 meetrit (6.03m), on õpetajatel kiige tutvustamisega ihu ja hingega sporditundides abiks.

Pallisein

Indrek Haasi aka Von Bombi poolt disainitud 5m lai ja 3,5 m kõrge pallisein, mille vastu võimalik jalgpallisõpradel täpsus- ja osavuslööke harjutada. Palliseina kujunduse loomisele aitasid kaasa gümnaasiumi noored, kelle eestvedamisel toimuvad kooli spordiareenil põnevad spordisündmused. Vt 32.KK Spordivaimu tegemiste kohta lingilt www.instagram.com/32kkspordivaimlink opens on new pagewww.instagram.com/32kkspordivaim">

Madalseikluspark

Algklasside lastele ja põhikooli noortele rajatud 20 elemendiga madalseikluspark on Eesti koolide seas üks suurimaid. Lisaks erinevatele takistustele ja põnevatele harjutustele on rada võimalik läbida ka kahel zip-line’il sõites.

Jõulinnak

Gümnaasiumiõpilase Jürgen Vainola uurimistöö tulemusena valmis koolile uus jõulinnak. Rahaliselt panustasid kool, Mustamäe LOV ja Hooandja läbi õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased.

Köiskiik

Õuealale on algklasside lapsed endale õuevahetundideks saanud köiskiire lõbusaks kiikumiseks.

Avaldatud 18.01.2021. Viimati muudetud 27.02.2023.