Teatritrupp KOKK osaleb projektis “Euroopa traumaatiline mälu - naispagulased ja suurpõgenemine 1944”

Sisestatud kerstin.vessik poolt

Teatritrupp KOKK on möödunud hooajal osalenud projektis "Euroopa traumaatiline mälu – naispagulased ja suurpõgenemine 1944", mis tutvustab naiste kogemusi 1944. aastal. Projekti tutvustuslink opens on new pageProjekti tutvustus">

Kus kunsti, seal õpetajaid. Õpetajate Klubi käis tänavakunstituuril

Sisestatud kerstin.vessik poolt
Õpetajate Klubi väike esindus käis 13. mail Telliskivi loomelinnakus, kus sealset tänavakunsti tutvustas meie kooli vilistlane ja kooli väliseinal oleva seinamaali "Tulevikuvaatajad" autor Salme Kulmar.

Loomelinnak pole ju võõras koht, aga mitmeid üleelusuuruseid kunstiteoseid, mis on seal juba aastaid olnud, märkasime esmakordselt alles tänu giidile. Iga teose taga on oma lugu, üks eripärasem kui teine.

Maailmapäevade tunnuslause leitud!

Sisestatud kerstin.vessik poolt

Aastast 2018 oleme kuulunud UNESCO ühendkoolide võrgustikku ja sellest ajast on ka korraldanud igal aastal ülekoolilisi maailmapäevi. Viimastel maailmapäevadel, 2023. aasta sügisel otsisime maailmapäevadele sloganit ehk tunnuslauset.

Koolipere pakkus välja terve hulga toredaid lauseid, mis järel said kõik ka hääletada sobivama variandi poolt. Meie UNESCO meeskondki pani pead tööle, et parim lööklause välja selgitada.

Füüsikaviktoriinil Spekter selgusid meie tublid ainetundjad

Sisestatud kerstin.vessik poolt

10. aprillil toimus taas üle-eestiline veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter, kus said oma füüsikateadmisi proovile panna kõik huvilised 8.-12. klassi õpilased. Tartu Ülikooli Teaduskooli kodulehel on välja toodud igas vanuseastmes 30 parima tulemuse saavutanud õpilast. Sellel konkursil meie kooli tublimad füüsikud olid:

9. klasside arvestuses

• 6. koht - Eliise Loit (9.a)
  • 6. koht - Kristo Kirsimäe (9.a)

10. klasside arvestuses

8ndikud Türgis lastefestivalil Eestit esindamas

Sisestatud kerstin.vessik poolt

Kevadisel koolivaheajal külastasid meie kooli 8. klassi õpilased Rando Karin, Leelo Luhomaa, Marion Mandelkorn, Elise Unt, Kennet Vaha ja Marie Purge koos õpetaja Anni Väliga Türgi lääneosas Aydıni linnas asuvat Özel Aydın Değişim Koleji erakooli. Külastus toimus seoses Türgis igal aastal 23. aprillil korraldatava lastefestivaliga, millele pani 1920. aastal aluse nende vabariigi looja ja siiani palavalt armastatud riigijuht Mustafa Kemal Atatürk.

Aasta koolide võrgustiku laager Haapsalus

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

3.-4. mail olid 18 Aktiivikat ja huvijuht Kristel Haapsalus aasta koolide võrgustiku laagris. Kokku tulid sel korral Tallinna 32. Keskkool, Võru Gümnaasium ja Läänemaa Ühisgümnaasium. See oli meie selle õppeaasta viimane ühine projekt ja mahult suurim. Meie võõrustajad korraldasid meile spordimänge, koolimajas orienteerumist ja teatriülesandeid. Õhtul vaatasime üheskoos nende muusikali. Järgmisel päeval saime teha oma mänge kõigile ja ka võrukad tegid oma programmi. Laagri lõpetasime ühisarutlusega tulevikuprojektide teemal.

Oli taas rõõm sõpruskoolidega kohtuda!

Reklaamist, propagandast ja enesearmastusest tänavusel @32 noortekonverentsil

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt

3. mail korraldasid meie kooli kultuuriruumi õpilased @32 noortekonverentsi juba viiendat aastat. Konverents kujutab endast TED-talk stiilis ettekandeid, mida esitavad nii asjatundjad kui ka meie oma kooli õpilased. Sel korral olid kõik inimesed meie kooliga ka tihedalt seotud: õpetajad, lapsevanem ja vilistlased.

Konverentsi esinejatele saime kokku panna tänukotikesed tänu meie sponsoritele kelleks olid: Vabamu, Eesti Noorsooteater, Tallinna Botaanikaaed, Ajaloomuuseum ja Kino Sõprus.

Asu jälgima