2. oktoobril vaktsineerimispäev koolis

Loomise kuupäev 29.09.2021

Tallinn pakub taas vähemalt 12-aastastele õpilastele, nende vanematele ja teistele huvilistele võimalust end eelregistreerimata vaktsineerida Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga.

Kasuta võimalust, õpilasena pea eelnevalt nõu vanematega, ja tule kooli vaktsineerima 2. oktoobril. Kaasa võib võtta ka oma vaktsineerimata pereliikmed ning sõbrad.

Vaktsineerimispäev toimub laupäeval, 2. oktoobril kell 10.00-18.00 järgmistes koolides:

• Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10),
  • Tallinna Laagna Gümnaasiumis (Vikerlase 16),
  • Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Järveotsa tee 31) ja
  • Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7).

Miks vaktsineerida?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, haigussümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga ka väga raskelt mitmete tüsistustega, mis püsivad ka haiguse läbipõdemise järel. Covid-19 vastu nakatumise eest kaitseb kõige paremini vaktsineerimine.

Vaktsineerimine on vajalik selleks,

• et koolinoored saaks algaval kooliaastal käia normaalselt koolis ja trennis;
  • et sotsiaalne päriselu oleks jätkuvalt võimalik;
  • et hoida oma lähedasi haigestumast.

Mida teha?

• Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida digilugu.eelink opens on new page või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.
  • Lapsevanema kirjaliku nõusoleku vorm on SIINlink opens on new page. Lapsevanem võib a) nõusoleku vormi täita, digiallkirjastada ja saata kooliõele meril.saarkoppel@kth.eelink opens on new page; b) nõusoleku vormi täita, välja trükkida, allkirjastada või c) kirjutada käsitsi nõusolek ja see allkirjastada. Paberil nõusolek tuleb vaktsineerimisele kaasa võtta.
  • Võta kaasa oma ID-kaart.
  • Võta kaasa veel vaktsineerimata pereliikmed ning sõbrad ja tule lihtsalt kohale.

Põhjalik info vaktsiini koostise, vastunäidustustuste, võimalike kõrvaltoimete ja hoiatuste kohta on leitav https://vaktsineeri.ee/covid-19/covid-19-vaktsiinidlink opens on new page.

Viimati muudetud 30.09.2021.