Ajalooklassid väisasid Narvat, Sillamäed ja Sinimägesid

Loomise kuupäev 10.10.2022

7.-8. oktoobril käis 10.a klass koos huvilistega 11.a ja 12.a klassist ning klassijuhatajate ja ajalooõpetajatega tutvumas Narvaga. Alguses saime linnast üldülevaate bussireisil, misjärel külastasime Narva kolledžit ja jõeäärset promenaadi ning nautisime parimat vaadet Narva ja Ivangorodi linnustele. Paaritunnisel lõunapausil sai igaüks omal käel tutvuda Narva söögikohtadega ja kogeda, et eesti keelega saab Ida-Virumaal siiski ilusti hakkama. 

Seejärel saabus reisi tipphetk ehk tutvumine Kreenholmi linnaosaga. Nägime võimsaid tehasehooneid, tööliste barakke, ülemuste uhkeid maju. Paljud vaated olid tuttavad Nublu "Für Oksana" videost, aga nägime rohkemgi. Näiteks näitus köitest tehtud võrkudest ja fotonäitus köitega kaetud naistest, mis sümboliseerisid kunstniku vanaema, kes oli kui köidetud Kreenholmi külge ja suri töö tõttu kopsukahjustusse 37-aastaselt. Omamoodi köitev oli vaadata üle jõe Ivangorodi, kus nägime elanikke oma igapäevast tegevuste juures toimetamas. 

Esimese päeva viimane peatuspaik oli Narva linnus, kus keskaegsesse linnusesse oli pandud üles interaktiivsed eksponaadid, mis võimaldasid näiteks suruda kätt Konstantin Pätsiga või hoopis teise maailmasõja kurjamitega. Või lebada paadikujulisel lebolal ja vaadata animatsiooni Narva ajaloost. 

Ööbisime linnuses, mis on üpriski harukordne võimalus. Kummitusi ei kohanud, aga saime aimu küll, kuidas keskajal magati. 

Järgmisel hommikul asusime koduteele ning tagasiteel külastasime ka Sinimägesid ja Sillamäed. 

Aitäh selle reisi korraldajale, ajalooõpetaja Triin Viironile!
Aitäh Narvale lahke vastuvõtu eest!

Viimati muudetud 10.10.2022.