Aprill – südamekuu

Loomise kuupäev 17.05.2022

Liikumisaasta aprillikuus naersime terviseks ning hoidsime läbi liikumise ja lõbusate tegevuste ka südametervist.

1.b klass tegi ainetundides aktiivselt kaasa liikumispause ning lapsed lõpetasid teinekord tunnid ka lausa tantsu lüües. Lisaks räägiti tervislikust toitumisest.

2.b klass käis Vene teatris vaatamas Rakvere Teatri etendust "Sirli, Siim ja saladused", kus vaatajaid viidi rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Tuleb unistada, tuleb uskuda, tuleb elada! Südame- ja liikumiskuu raames kutsus 2.b klassi õpetaja Edith Tatar oma klassi õpilasi ja lapsevanemaid osalema sammude kogumise väljakutses "Tee rohkem samme kui kehalise kasvatuse õpetaja!" Sammude kogumise väljakutses oli kokku 39 osalejat – õpilased, lapsevanemad ja üks vanaema. Samme loeti 14 päeva ja kokku koguti peaaegu 6 miljonit sammu. Õpilastest oli kõige tragim Riven, kes kogus 278 982 sammu, ja lastevanematest oli kõige aktiivsem Riveni ema, kes kogus 314 458 sammu. Nutikuu raames püüti ka igas tunnis teha liikumispause. Rõõmustav oli, et õpilased ise märkasid ja tuletasid õpetajale meelde, et aeg on teha liikumispaus. Inimeseõpetuse tunnis tegid õpilased paaristööna plakati teemal "Ole nutikas õues, mitte toas!", kus  lapsed pakkusid ise välja ideesid, mida õues teha, et seal igav ei hakkaks, ning kuidas hoida lapsi eemal nutitelefonidest ja panna neid rohkem suhtlema sõbraga, mitte arvutiga.

2.a klassil oli klassiruumis liikumisülesannete karp "Liikumine on kasulik". Igal koolipäeval võeti sealt ülesandeid ja tehti tundides toredaid liikumispause. Käelise tegevuse tunnis korraldasid õpilased ajurünnaku selle kohta, mis oleks inimese südamele kasulik ja iga grupp meisterdas plakati, kuidas saaks oma südamele pai teha. Külastati ka 600-aastast sünnipäevalast Tallinna Raeapteeki, kus kuuldi palju huvitavat selle väärika hoone ajaloo kohta, aga ka selle kohta, kuidas hoida oma tervist, et poleks vaja rohtusid osta. Tutvuti ravimtaimedega ning martsipani hingeelu ja raviomadustega.

8.c ja 8.d klass osalesid Mustamäe koristustalgutel ja nautisid Pärnu Veekeskuses veemõnusid.

11.b klassi külastas aprillis sõprusklass Pärnu Sütevaka Haridusgümnaasiumist. Mängiti tutvumis- ja seltskonnamänge, huvilised käisid koos sõprusklassiga Fotografiskas näitusel ja jalutuskäigul linnas. Lisaks saadi südamekuul kätte oma klassipusad, mille disainis 11.b klassi Adeele oma praktilise tööna.

11.d klass toetas oma südametervist liikumismängudega gümnaasiumi D klasside ühisel klassiõhtul.

Meie kooli 6., 8. ja 9. klasside aktiivsed õpilased osalesid aprillikuus uuringus “Eesti liikumisuuring 2021”, mille viis läbi Ühendus Sport Kõigile koostöös Tartu Ülikooliga. Uuring aitab hinnata laste liikumisaktiivsuse taset ja selle vastavust Maailma Terviseorganisatsiooni liikumissoovitustele. Uuringu käigus mõõdeti liikumisanduritega õpilaste liikumisaktiivsust ühe nädala jooksul.

Matkahuvilised õpetajad käisid aprilli koolivaheajal geograafiaõpetaja Eveli Habakuke juhtimisel räätsamatkal Rabivere rabas.

Terviseaktiivi liige õpetaja Edith Tatar korraldas õpetajatele sammulugemisvõistluse. Võistlus algas 24. aprillil ja kestis 14 päeva. Üleskutsest võttis osa 21 õpetajat. Kokku astuti lausa 3 486 478 sammu!

Esikoha saavutas matemaatikaõpetaja Kadre Ruth Peirumaa, kes tegi kahe nädalaga 371 260 sammu. Suur tänu kõikidele osalejatele!

Juba 30 minutit liikumist päevas muudab inimese õnnelikumaks.

Liikugem siis mõnuga ja olgem õnnelikud ja terved!

Viimati muudetud 17.05.2022.