Eesti Vabariigi 104. aastapäev meie koolis

Loomise kuupäev 07.03.2022

23. veebruaril tähistasime koolis meie riigi 104. sünnipäeva ning nagu igal aastal pidasime seda meeles laulu, naeru, heade soovidega, kuid leidsime aega ka mõtiskleda oma maa ja rahva üle.

Koolis olid lühendatud õppetunnid, kõlasid eestimeelsed koolikellad ja kõik olid pidulikult riides. Pärast 2. ja 5. tunni tunnikella kõlas kõlaritest üle koolimaja Eesti Vabariigi hümn, mida kõik kaasa laulsid. Sellejärgselt pidas vabariigi aastapäeva tundi iga klass omaette vaadates videoaktust, mille valmistasid ette ajalooõpetaja Ulla Herkel ja ajalooaktiiv Historica 32 erinevate sketšidega, muusikaõpetaja Triin-Berit Kornel ja noortekoor ning direktor Maarja Merigan kõne ja andekate laste tunnustamisega. Videoaktusega olid toeks Kaur Hendrikson, Kristel Kubber ja Kettreen Vinkel. Tunni teises pooles mängiti Eesti-teemalist kahooti ajalooõpetaja Ulla ja ajalooaktiivi poolt ning valikus olid veel mitmed videolingid ja töölehed.

Traditsiooniliselt tunnustasime sel päeval ANDEKAID LAPSI, kelle esitatud kandidaatide seast valis välja kooli arendusnõukogu.

Marii Brith Värno 4.B (esitas õp Riina Riistop),
Enid Leetjõe 9.B (esitas õp Maarja Merigan),
Lisette Taube 12.D (esitasid õp Eva Kalbus, klassiõde Leena Lovisa Viigisalu),
Reijo Roos 12.C (esitas õp Maret Varblas).

Viimati muudetud 07.03.2022.