Elagu Eesti!

Loomise kuupäev 23.02.2021

Iga aasta veebruaris vaatame ühiselt minevikku ja tähistame Eesti riigi sündi. Tänavu möödub taasiseseisvumisest 30 aastat, mistõttu pöörasime ka koolis vabariigi sünnipäeva tähistamisel fookuse taasiseseisvumisajale.

Et ülemaailmselt leviv pisik ei lase asju tavapäraselt korraldada ega plaane teha, panid 10.a õpilased pidupäeva eel kokku veebiaktuse, mida sai koolivaheajaeelsel päeval iga klass esimeses tunnis vaadata. Oma aja märk on aktuse alguses kõlanud õpetaja Triin-Berit Korneli juhendamisel noortekoori virtuaalne etteaste, kus iga koorilaulja esitab Rene Eespere “Ärkamise aega” oma arvuti tagant.

Direktor Maarja Merigan tervitas meid kõiki oma kõnes ja kuulutas taas välja andeka lapse tiitli saajad: Evaliisa Lipp (3.c), Fayez Hanafy (6.a) ja Kaisi Pillart (11.a).

Algklassiõpilased andsid õpetaja Riina Riistopi abiga ülevaate, miks me tähistame vabariigi aastapäeva (et president saaks sõjaväelasi tervitada), kuidas seda tehakse (vaatame telekast presidendi vastuvõttu), mis on hümn ja mida peab hümni esitamise juures silmas pidama. Seejärel esitasid Marii Brith Värno (3.b), Helene Nõggo (2.b) ja Emma Johanna Jaagu (4.c) Eesti hümni.

10.a Gerli Rehkalt ja Richard Reisenbuk andsid ülevaate taasiseseisvumise aegsetest sündmustest, mida täiendasid Kati Britta Moora (10.b) ja Gerli Rehkalti videod. Seejärel Mirjam Maasalu ja Pille-Riin Joosu (10.a) eitasid Merca luuletuse “Kodukased”, mida autor Hirvepargis 1987. aastal julgelt esitas. Aktuse lõpetasid Jan-Aron Dorbek, Joonas Markus Meiorg ja Mark Joonas Rosenberg (10.a), kes esitasid J.M.K.E kultuslaulu “Tere, perestroika”.

Kogu aktuse monteeris kokku Mark Joonas Rosenberg.

Klippe filmisid Triin-Berit Kornel, meediaaktiiv, Kati-Brita Moora ja abilised 10.a klassist.

EV103 veebiaktus on järelvaadatav SIITlink opens on new page.

Teise tunni ajal oli kõigil huvilistel võimalik liituda veebivestlusega Zoomis, kus Jaagup Esta (10.a) intervjueeris meie kooli 1989. aastal lõpetanud vilistlasi. Jana Einard, Georg Merilo ja Rain Laane meenutasid lõbusaid ja värvikaid seiku oma kooliajast ning Eesti elust, mil õpilased pidid käima igavese tule juures valves, osalema sõjalistel õppustel, samal ajal kui kodus meisterdati sinimustvalgeid kleepse ja kujundati rahvusvärvides koolilõpusõrmus.

Pidupäeva puhul sai koolimaja seintele üles pandud mitmeid temaatilisi näitusi. Teisel korrusel kunstiklassi juures on üleval Eesti Rahvusraamatukogu näitus märgilistest sündmustest taasiseseisvumise ajal. Kolmanda korrusel ajalooklasside juures on õpetajate Ulla Herkeli ja Raul Aume juhendamisel 11.a ja 12.c tehtud plakatid, kus alates perestroikast tänapäevani on iga aasta juures toodud välja õpilasi kõnetanud sündmused.

Samuti oli võimalik mõnes edaspidiseski tunnis vaadata lühivideosid inimeste mälestustest ärkamisajastlink opens on new page ja seejärel mängida videote põhjal tehtud ajalooaktiivikate Kahootilink opens on new page.

EV 103 logo autor on andeka lapse tiitli pälvinud ajaloo-aktiivikas Kaisi Pillart.

Oli tore ja hariv päev!

Viimati muudetud 24.02.2021.