Emakeelenädal algklassides

Loomise kuupäev 19.03.2022

Emakeelenädalat (14.-18. märtsil) õnnestus sel kevadel tähistada koolimajas, kus temaatilisi tegemisi jagus algklassidel lausa mitmesse päeva. 

Emakeelepäeval, 14. märtsil vaatasime koos algklasside perega videotervitust, milles meie kooli gümnasist Inger Karjus räägib emakeelepäeva tähendusest:
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2AUUSssGtPPE7H3gRfVwClhLwbut-KL8348rOwMMvmFqT8FmD9li4R9h0&v=IXp4ezmt_Xw&feature=youtu.belink opens on new page

Eesti keele tundides lahendati sel nädalal kuldvillakuid, kus küsimusi oli kõnekäändude, mõistatuste, lastekirjanike, raamatutegelaste ja eesti keele teemadel. Kõige lihtsamaks osutusid eesti keele teemad, aga kõige keerulisemaks kõnekäändude küsimused. 

15. ja 16. märtsil vaatasid algklassilapsed aulas Kellerteatri etendust "Pikk tige vanaeit", kus peaosas näitleja Liia Kanemägi. Üllatas helikeel, mida lugude jutustamisel kasutati. Lavatükk oli üles ehitatud mõnusa huumoriga vürtsitatud vanadele eesti lugudele, kus maagiliste olendite ja muinasjututegelaste taga peituvad täitsa tavalised inimesed. Muidugi nad eksivad ja püüavad parandada oma vigu. Lõpuks võidab ikkagi hea.

Esimese korruse stendidele moodustasime laste kirjutatud ja kaunistatud tähtedest luuletused. Iga algklassilaps püüdis leida enda kaunistatud tähe stendilt üles ja seda ka oma sõpradele näidata. 

Eesti keel on meie rikkus ja meie hoiame oma keelt!

Aitäh kõigile abilistele:
Inger Karjus (10. klass), Kaur Kulver (10. klass), Kristjan Raava (11. klass), õpetaja Eva Kalbus, IT tugi Kaur Hendrikson ja kooli tehnikatiim!

Emakeelenädala korraldajad
Kaire Lõhek ja Marge Punt

Viimati muudetud 19.03.2022.