Emakeelenädala tähistamine algklassides

Loomise kuupäev 01.04.2021

Selle aasta emakeelenädalal, 8. – 12. märtsil toimus algklassides kirjutamiskonkurss „Meie kooli lood“, mis oli pühendatud meie kooli 50. sünnipäevale. Ettevõtmise eesmärk oli suurendada õpilaste huvi kirjutamise vastu, arendada kirjalikku kõnet ning kirjutada lugusid oma armsast koolist. Kirjutada võis ühe jutu, lühijutu, muinasjutu, luuletuse või mõnes muus žanris loo. Loo tegelased ja sündmused pidid olema seotud meie kooliga.

Mitmeid lugusid laekus esimesest koolipäevast, oma õpetajast ja vahvatest klassiüritustest. Fantaasialugudest olid eriti populaarsed kummituslood, aga ei puudunud ka lugu ämblikust ja huvitavast ööst, kus koolimajas klassimööbel üles ärkab ning toimetama asub. Lisaks oli päris palju ilmekaid luuletusi meie koolist.

Õpilastöödest paneme peatselt kokku kogumiku.

Tublimad kirjutajad olid:
1.a - Simo Hanson
1.b - Rosali Abel
2.a - Kristo Härma
2.c - Rebecca Smirnov
3.a - Romet Savest
3.b - Eliise Paks
3.c - Kirke Rasina
4.a - Mia Alexandria Verte
4.c - Marion Kääramees
4.d - Eric-Martin Ambros
4.e - Christofer Hinno

Veel enne distantsõppele minekut jõudsid algklasside õpilased kuulata emakeelenädala raames veebitundides põnevaid eesti rahvajutte kuulsa muinasjutuvestja Piret Pääri esituses. Aitäh Piretile!

Mul on väga äge kool!
Sellega on lõpp ka minu lool!
Romet Savest
(viimased read Rometi luuletusest)

Emakeelenädala korraldajad
Kaire Lõhek ja Marika Peterson

Viimati muudetud 01.04.2021.