Emakeelenädalast algklassides

Loomise kuupäev 24.03.2023

Emakeelenädalal, 13.-17. märtsil külastasid meie kooli algklasside õpilased haridusprogramme Eesti Lastekirjanduse Keskuses (ELK).

Esimesed klassid tutvusid ELK raamatukogus uute vahvate lasteraamatutega. Esimeste klasside puhul oli esmakordse ELK külastusega, millega pisikesed said hästi hakkama.

Teiste klasside õpilased osalesid ELK teematunnis „Minu eriline sõber“. Kõik lapsed on mingil moel erilised ja isemoodi, aga selgemaks sai see, kuidas hakkama saada keerulistes olukordades, kus kellegi tunded võivad haavata saada ja kuidas siis käituda nii, et seda ei juhtuks. Lapsed voltisid endale ühe miniraamatu ja kooli saime kaasa 18 Eesti, Läti ja Leedu autorite koostöös sündinud miniraamatut, mis aitavad kogeda lugemisrõõmu ja tutvuda meid ümbritseva mitmekesise maailmaga.

Kolmandate ja neljandate klasside lapsed külastasid ELK teematunde „ Lugu pildis“ ja „Tahvlist tahvlini“. Lapsed pöörasid suuremat tähelepanu raamatute illustratsioonidele, sest just need aitavad raamatus loetut paremini mõista ning avastada maailma. Teadmisi saadi sellest, milliseid jutte lugesid lapsed sada aastat tagasi ja kuidas siis õpiti lugema ja kirjutama.

14. märtsil rääkisid klassiõpetajad eesti keele tundides emakeelepäevast ja huvitavaid fakte eesti keelest.

Emakeelepäeval kirjutasime kõikides algklassides ka loovjutte. Esimesed klassid kirjutasid lünktekstide põhjal jutte. Teised ja kolmandad klassid kirjutasid muistendeid loomadest, kus ette oli antud loo sissejuhatus. Neljandate klasside lapsed kirjutasid erinevate piltide põhjal loovjutte arvutis.

Kõikide võidutöödega saab tutvuda 1. korruse vasakpoolse koridori stendil.

Loovjuttude võitjad:
1.A klass - jutt „ Teo külalised“ – Magnus Erik
1.B klass – jutt „ Kaks sõpra“ – Andreas Indrek Konnapere
1.C klass – jutt „ Metsas“ – Ete Nora Suit
2.A klass – jutt „ Miks konn hüppab?“ – Kreete Loit
2.B klass – jutt „ Miks kaelkirjak endale pika kaela sai?“ – Mia Matilde Tamm
2.C klass – jutt „ Kuidas nastik kaelale kollased laigud sai?“ – Markus Püi
3.A klass – jutt „ Miks elevandil on suured kõrvad?“ – Simo Hanson
3.B klass – jutt „ Miks kassid nurru löövad?“ – Monta Toode
3.C klass – jutt „ Miks ilves puu otsas magab?“ – Deryse Riivik
4.A klass – jutt „ Tipsu hirm“ – Liisbet Lepasaar
4.B klass – jutt „ Karu seiklused“ – Rico Ruusalep
4.C klass – jutt „ Killer tüdruk“ – Säde Mitt

Soovime kõigile põnevat tutvust raamatumaailmaga ja ikka lennukaid mõtteid!

Emakeelenädala korraldajad
klassiõpetajad Kaire Lõhek ja Marge Punt