Esmakordselt eesti-vene-eesti tõlkevõistlus koolis

Loomise kuupäev 28.02.2024

31. jaanuaril toimus meie koolis esmakordselt eesti-vene-eesti tõlkevõistlus, millest võtsid osa 6.-12. klasside õpilased ja mille korraldasid vene keele õpetajad Alisija Tšekada ja Niina Veisman.

Võistlus toimus kolmes vanuseastmes: 6.-7. klassid, 8.-9. klassid ning 10.-12. klassid. Iga osaleja võis valida, kas ta soovib tõlkida teksti eesti keelest vene keelde või vene keelest eesti keelde. Tekstide valikus oli katkendeid ilukirjandusest, mh A. Kivirähki, J. Voolaiu, K. Ristikivi, N. Nossovi teostest, aga ka ajakirjanduslikke tekste erinevatest ajakirjadest.

Tulemused:

6.-7. klasside arvestuses

• I koht - Lenna Kookmaa (7.c), Dominik Leonard Käro (7.d), Anna-Maria Kask (6.b), Veronika Žurjari-Ossipova (7.d)
  • II koht - Alexandra-Olivia Hanson (6.c), Sofia Põld (7.d)
  • III koht - Marcus Kalinin (6.b), K. Metsis (6.b), Dominik Leonard Käro (7.d)

8.-9. klasside arvestuses

• I koht - Melissa Rodima (8.a), Valeria Liukonen (8.a), Erich Simonov (9.d), Kristofer Pakk (8.b), Laura Lisell Vajak (8.b)
  • II koht - Viktoria Grünberg (9.a), Anna-Maria Hanson (8.a), Elen Karjalainen (8.a), Kermo Kallis (9.a)
  • III koht - Anton Gabenko (8.a), Mark Korolov (8.b), Gerret Koppel (8.c), Mathias Paldrok (8.c)

10.-12. klasside arvestuses

• I koht - Arseni Tšurdaljov (12.b), Alice Gluškova (11.c)
  • II koht - Mattias Meimre (11.d)