Hanna Savolainenile 1.-2. koht ajaloo-alaste uurimistööde võistluselt

Loomise kuupäev 17.05.2022

Meie kooli 11. klassi õpilase Hanna Savolainen saavutas 1.-2. koha õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistlusel "Aja märgid – inimene, aeg, koht" Vabariigi Presidendi auhindadele. Hanna juhendaja oli ajalooõpetaja Triin Viiron.

Võistlus toimus 23. korda ja kolme esimese hulka saajad kutsuti auhindamisele ning oma uurimusi ja praktilisi töid tutvustama Tartusse Haridus- ja Teadusministeeriumisse. Võitjad kuulutati välja alles kohapeal.

Hanna praktiline töö “Bernt Notke Pühavaimu kirikus asuv altariretaabel, selle uuringud ja tutvustamine” valmis 11. klassis tehtavate uurimistööde raames. Uurimistöö jaoks osales ta restauraatorite õpitoas, luges mitmeid teoreetilisi materjale, intervjueeris Eesti Kunstiakadeemia kultuuriteaduste professorit Hilkka Hiiopit ning andis temaatilise tunni 10.a ja 11.a klassile. Oma uurimistööst tegi Hanna ettekande ka aprillis toimunud meie kooli ajalookonverentsil “Kaitse”. 

Palju õnne!

Viimati muudetud 17.05.2022.