Jaanuar oli tervisliku toitumise kuu

Loomise kuupäev 10.02.2022

2021/22. õppeaasta on pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile. Jaanuarikuus oli tähelepanu all tervislik toitumine.

Klassijuhatajad käsitlesid tervisliku toitumise teemat tundides erinevalt. 12.a ei piirdunud ainult loenguga „Hea uni ja tervislik toit“, vaid koos degusteeritigi neid toiduaineid, mis head und soodustavad.

7.a uuris toidupakendeid. Teoreetilised teadmised kodusele uurimistööle andis toiduteadlase Rain Kuldjärve videoloeng „Kuidas lugeda pakendit“. Lisaks tegid õpilased fotod oma hommikusöökidest ja koos analüüsiti hommikuste valikute tervislikkust.

11.b otsustas, et pärast detsembrikuud jätkavad kommipäkapikkude asemel tegutsemist hoopis tervislikud päkapikud. Igal jaanuari koolipäeval tõid oma klassi päkapikud kõigile tervislikke ampse.

2.b hoolitses selle eest, et koolimaja akende taga talvituvad linnud samuti neile sobiva toidu saaksid. Koos meisterdati lindudele rasvapalle.

11.d vaatas katkendit saatest "Suus sulav Eesti",  mis rääkis juurikakasvatajatest Lõuna-Eestis (perekond Trollad). Lisaks tutvuti nemad Rain Kuldjärve videoloenguga, mida huvilised uudistajad saavad vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=sxW--l5Ndpslink opens on new page

Suur rõõm on tõdeda, et liikumispausid jõuavad ainetundidesse üha sagedamini ning klassijuhatajad innustavad õpilasi erinevate väljakutsete kaudu rohkem värskes õhus viibima.

Aitäh klassijuhatajatele, aineõpetajatele ja õpilastele, kes koolispordi aasta teemakuudel aktiivselt kaasa löövad!

Viimati muudetud 10.02.2022.