KOKK teatritrupp on Tuulelaste laureaat!

Loomise kuupäev 14.02.2023

10.-11. veebruaril 2023. aastal kogunesid noored luulesõbrad taas Jõgevale, et meenutada Betti Alverit ja tähistada 18. korda luulepäevasid “Tuulelapsed”. Sinna olid oodatud 1.-9. klasside õpilased üle Eesti.

Selle korra teemaks oli kirjandusperekond Raud. Seega sai kahe päeva jooksul kuulda Mart Raua, Eno Raua, Aino Perviku ja Piret Raua luuletekste eriilmelistes luulelavastustes. Lavastusi hindas kümneliikmeline nõukoda, kuhu kuulusid teiste hulgas Leelo Tungal, Märt Treier, Toomas Lõhmuste, Margus Mikomägi, Maarius Pärn, Kristiina Oomer jt.

Sel korral osalesid festivalil ka meie teatritrupi KOKK (ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne) nooremad liikmed alg- ja põhikoolist, osalejad olid nii Tallinna 32. Keskkoolist kui ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumist. Neid juhendasid meie 11.d teatriklassi õpilane Gerda Sepp ja 2022. aastal teatriklassi lõpetanud 49. lennu vilistlane Anete-Elisabeth Luukas. Noortele juhendajatele oli see debüüt lavastajatena. Nende esmalavastus “Meil on mitu rada” osutus kaasahaaravaks ning hoogsaks, mille puhul tõsteti esile tugevat dramaturgiat.

Trupp saavutas festivalil LAUREAADI tiitli.

Lisaks tõsteti näitlejana esile Emma Johanna Jaagu 6. klassist.

Tallinna 32. Keskkooli osalejad olid Krisly Jõelain (4. klass), Sandra Liis Pall (4. klass), Roos Lumiste (4. klass), Emilia Rüütel (5. klass), Mona Käär (5. klass), Kerttu Klaasen (5. klass), Ronja Ruusmaa (5. klass), Mirtel Hunt (5. klass), Emma Johanna Jaagu (6. klass).

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi osalejad olid Kadi Liis Kiiber, Fariida Karu, Teele Muuga, Sandra Liis Pall, Maia Teemusk.

Truppi toetas teatriõpetaja Eva Kalbus.

Jäädvustusi kahest päevast näete siit: Fotodlink opens on new page

Palju õnne trupile ja tuult tiibadesse tulevaste lavastusega Anete-Elisabethile ja Gerdale!

Viimati muudetud 03.03.2023.