KOOLI VÄÄRTUSTE KANDJA 2023 on Anete Põltsama

Loomise kuupäev 31.01.2023

Igal aastal, oma kooli päeval, tunnustab vilistlaskogu ühte õpilast tiitliga KOOLI VÄÄRTUSTE KANDJA. Sellele tiitlile saavad õpilased ja õpetajad kandidaate esitada. Sel aastal esitati seitse kandidaati: Anete Põltsama 12.d, Evaliis Läll 11.b, Nora Katreen Harik 11.c, Robin Lek 12.c, Annaliisa Lipp 12.c, Erik Eduard Laht 12.b ja Leelo Sepp 12.b. Anete Põltsamad esitas kokku kaheksa inimest: õpetajad Eva Kalbus, Triin Viiron, Kristina Jantson ja Kristel Kubber ning kaasõpilased Taavi Tamme, Anete Pukk ja Maris Koppel.

Anete on alati soe, siiras, loominguline ja hooliv 12.d teatriõppesuuna õpilane, kes on meie koolis käinud 1. klassist alates. Ta on tegus kooli Aktiivis, oli Playboxi peakorraldaja ning suudab kõike teha rahu ja voolavusega. Ta ei koorma teisi oma vingumise ega tagarääkimisega. Ta märkab, kui kellelgi on raske ning leiab vaikse mooduse, kuidas toeks olla. Anete kuulab kõiki. ja ei laida maha teiste ideid. Ta annab kõikidele võimalusi kaasa mõelda ning suudab koostööd teha kõigiga - ei ole valiv ja hindav. Anete loovus väljendub eriti selgelt läbi tantsu - kui ta on esinenud kooli sündmustel, siis jäädakse teda vaatama tema kehakeelega jutustatud loo lummusesse. Tõeliselt üllatas ta viimasel Vabalaval, kus ta esines lauljana - tema esitus oli hingeline, sisukas ja ta mõtestatud emakeel tõstis piltlikult öeldes kuulajad kõrvust. Anete on võtnud enda kanda suured juhtimised. Kõige enam toon välja Playboxi juhtimise. Ka klassis aitab Anete tihti. Ta on nt klassi Kultuuritaibu meeskonnas, aitas päästjatele jõuluks head-paremat küpsetada. Ka klassi Playboxi kavasid on ta aidanud seada ja õpetada. Ta on teiste jaoks olemas ning ta ei vea alt. Ta ei võta vastutust uisapäisa, vaid kaalub läbi, kuidas ta aja- ja energiaressurss võimaldab ning siis teeb otsuse. Ka õppimises on Anetel alati kõik korras. Anete kannab päris kindlasti meie kooli ja üldinimlikke väärtusi! Ta on Tallinna 32. Keskkooli nägu ja tegu!

Viimati muudetud 13.02.2023.