Kultuuritaibu neljanda vooru tulemused

Loomise kuupäev 16.12.2020

Kultuuritaibu neljas voor oli oludest tulenevalt veebipõhine ja õnnestus taas hästi. 

Muuhulgas küsisime kooli juubeliaasta soojenduseks: kultuuriloolane ja pedagoogikateadlane Loone Ots räägib oma mälestusteraamatus "Mustamäe valss" (2012) noorte elust 1970ndate aastate Mustamäel. Muuhulgas kirjeldab Ots ka seda, kuidas ta oma ema käest füüsiliselt karistada sai. Tema ema Rita Kaust on olnud modelliks skulptuurile "Tütarlaps kausiga" (1964), mille autor on skulptor Juta Eskel (1927-2017). Nii Loone Ots kui ka Juta Eskel on seotud meie kooliga. Kuidas? Nimetage vähemalt üks seos.

Vastuseid tuli sellele küsimusele kõikvõimalikke, nende hulgas õnneks ka õigeid: Meie kooli hoovis on Juta Eskeli skulptuur “Silm”. Loone Ots on meie koolis lapsevanema rollis. Loone Ots tõi sel sügisel meie teatriõpilastega lavale näitetüki “Üle seitsme mere”. Anu Mõttus ja Loone Ots on klassiõed.

Teadmiste proovist võttis sel korral osa 16 meeskonda, kellest nupukaimad olid täna 8.b Sisekõrv ja õpetajate esindus Õpetajad. Nende kannul kohe 8.c Ereti Lillekesed, 11.a Ukud ja 11.d Deletupsud.

Turniiritabeli kõigi tulemustega leiab siit: tulemusedlink opens on new page
Neljanda vooru küsimused-vastused on siin: küsimusedlink opens on new page

Järgmine Kultuuritaibu voor toimub 19. jaanuaril.

Kultuurihõngulist ja -maitselist pühadeaega!

Kerstin Vessik
Tallinna 32. Keskkooli õppealajuhataja

Viimati muudetud 16.12.2020.