Marie Urvik pälvis vabariiklikul noorte etluskonkursil “Koidulauliku valgel” eripreemia

Loomise kuupäev 15.12.2022

XXVI üleriigiline noorte etluskonkurss "Koidulauliku valgel" toimus 12. detsembril 2022 Pärnu Koidula Muuseumis. Tallinna linna esindas sellel konkursil meie kooli 10. klassi õpilane Marie Urvik (juhendaja Maarja Merigan), kes pälvis Koidula Muuseumi eripreemia.

Üleriigiline noorte etluskonkurss „Koidulauliku valgel” toimub Koidula nooruslinnas alates 1997. aastast. Konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridusosakond.

Konkursil esitatakse lisaks Koidula loomepärandile ka teiste autorite loomingut. Tänavune Koidula kaasautor oli Kersti Merilaas, kelle sünnist möödub 7. detsembril 2023. aastal 110 aastat. Kahte poetessi ühendab lühem või pikem seotus Pärnuga ja oluline panus eesti luulemaailma.

Palju õnne Mariele ja tema juhendajale Maarja Meriganile!

Viimati muudetud 16.12.2022.